Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

OSP w Niedzborzu obchodziła stulecie istnienia [FOTO]


Strażacy ochotnicy w Niedzborzu od stu lat są wiernymi rycerzami świętego Floriana. Zaczynali od wiader, sikawek i wozów konnych, dzisiaj by ratować życie, zdrowie czy dobytek wyjeżdżają nowoczesnym sprzętem.


ksp Mława
Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Niedzborzu w minioną sobotę obchodziła jubileusz stulecia istnienia. Uroczystości strażacy rozpoczęli w kościele parafialnym polecając Bogu tych co już są u boku świętego Floriana, siebie i swoją służbę. Mszę świętą koncelebrowaną odprawił i wygłosił homilię kanclerz płockiej kurii ks. Piotr Grzywaczewski.

Po mszy św., strażacy przemaszerowali na uroczysty apel. Był on okazją do wysłuchania programu artystycznego w wykonaniu uczniów, ale też do przypomnienia historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzborzu, którą przedstawiła druhna Karolina Gralewicz i do której nawiązywał w swoim wystąpieniu wójt gminy Strzegowo Wiesław Zalewski, jak też uhonorowania osób szczególnie zasłużonych.

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa odebrali druhowie: Grzegorz Gralewicz i Radosław Ratkowski. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali dh Radosław Krysztofiak i dh Kamil Wróbel, a brązowym:  dh Marta Barcikowska i dh Mariusz Koszczewski.

Odznaką „Wzorowy strażak” wyróżnieni zostali druhny i druhowie: Karolina Gralewicz, Mateusz Podlecki i Sławomir Podlecki. Z okazji jubileuszu Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski wręczył też listy gratulacyjne. Otrzymali je następujący druhowie: Roman Wojciechowski, Stanisław Dżbik, Grzegorz Gralewicz, Radosław Ratkowski, Marta Barcikowska.

Zarząd OSP w Niedzborzu pamiętał również o druhach już emerytowanych.

Za długoletnią służbę społeczną w szeregach OSP wyróżnienia i podziękowania otrzymali: Stanisław Pepłowski, Leon Podlecki i Stefan Jaskółowski.

Wśród gości obecnych na uroczystości byli m.in. poseł Anna Cicholska, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski, komendant powiatowy PSP w Mławie bryg. Mirosław Wójcik, dh Włodzimierz Wojnarowski prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP, Anna Żebrowska – przedstawiciel wojewody, Konrad Wojnarowski radny sejmiku, starosta Jerzy Rakowski, wicestarosta Krystyna Zając, przewodniczący rady powiatu Jan Łukasik.

Uroczystości uświetniła orkiestra dęta ze Strzegowa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x