Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bp Piotr Libera odszedł na emeryturę. Diecezją będzie administrował Bp Wiesław Śmigiel


Papież Franciszek przyjął wczoraj rezygnację z funkcji biskupa diecezji płockiej złożoną przez bp Piotra Liberę. Do czasu mianowania nowego biskupa diecezją będzie administrował bp Wiesław Śmigiel.


ksp Mława
Reklama

„Ojciec Święty Franciszek przyjął złożoną z racji zdrowotnych rezygnację bp Piotra Libery z posługi biskupa płockiego. Administratorem apostolskim sede vacante diecezji płockiej został mianowany biskup toruński Wiesław Śmigiel” – poinformowała wczoraj Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Piotr Libera urodził się 20 marca 1951r. w Szopienicach. Funkcję biskupa diecezji płockiej pełnił od 2007 r. W latach 1998 – 2007 był sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski. W 2006 r. był głównym koordynatorem prac związanych z przygotowaniem pielgrzymki Papieża Benedykta XVI do Polski.

źródło: Nuncjatura Apostolska w Polsce

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miki
miki
1 miesiąc temu

czas najwyższy!!!

Sul
Sul
1 miesiąc temu

A pracował kiedyś w życiu?

Ryba
Ryba
1 miesiąc temu
Reply to  Sul

a co powiesz co ci co dostają 500+ to też nie pracują

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ryba

Ci co nie pracują, nie powinni otrzymywać 500+ – tyle w temacie. Nie pracujesz, nie otrzymujesz kasy, bo większość tych niepracujących, żyjących z pincet plus to patologia, która kase preznaczy I tak na używki.

Bart
Bart
1 miesiąc temu

I niech mu ziemia lekką będzie

Ryba
Ryba
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

to jest nie miłe każdy ma prawo iść na emeryturę

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ryba

Jeśli ktoś pracuje i opłaca składki, to i owszem ma prawo, ale jeśli ktoś nie pracuje, to za co emerytura?

teżMława
teżMława
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Naprawdę nie wiesz, że księża płacą podatki i składkę ZUS? To tutaj możesz o tym poczytać: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/skladki-zus-w-kosciele/f9bg3zw

Kołek
Kołek
1 miesiąc temu
Reply to  teżMława

Płacą składki jak inni w Polsce?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  teżMława

Tia, w większości ze wszystkiego są zwolnienie, składki ZUS opłacane prawie w całości, a czasami i w całości z Funduszu Kościelnego, czyli z moich i twoich pieniędzy.

teżMława
teżMława
29 dni temu
Reply to  Anonimowo

Nie jestem jakąś straszną klerykałką, ale zwrócę uwagę na pewien aspekt tego opodatkowania. W zalinkowanym wyżej artykule jest takie zdanie: „Stawki tego podatku wyznacza urząd skarbowy i zależne są od pełnionej funkcji (proboszcz, wikary) oraz od wielkości parafii”. No i na przykład parafia liczy 2000 wiernych (US pewnie to ustala według liczby osób zameldowanych w miejscowościach na obszarze parafii), a do kościoła przychodzi – i czasami kładzie coś na tacę – powiedzmy co piąty. Do tego parafie przekazują różne obowiązkowe opłaty do kurii (oraz dochód w iluś tam tac rocznie na inne cele – informacje o tym są zwykle w niedzielnych ogłoszeniach). A księża płacą jeszcze rozmaite „kościelne” składki..
Świeccy obywatele też mają cały system ulg podatkowych (jasne, nie każdy z nich może skorzystać). Posłowie nie płacą podatku od swoich diet, dostają również kasę na prowadzenie biur, a komitety wyborcze (czytaj: partie) po kampanii parlamentarnej otrzymują milionowe dotacje z budżetu państwa. Nieopodatkowane są też diety radnych. 

Anonimowo
Anonimowo
29 dni temu
Reply to  teżMława

Nie tłumacz tych tłustych kotów, pijących koniaczki i grających w pokera za te twoje datki.

Anonimowo
Anonimowo
29 dni temu
Reply to  Anonimowo

Żeby tylko za jej datki, to ok. Każdy ma prawo marnować swoje pieniądze jak chce. Ale to też za moje podatki, mimo, że z tym bagnem nie chcę mieć nic wspólnego, to doją mnie i wszystkich płacących daniny publiczne jak się da.

Anonimowo
Anonimowo
29 dni temu
Reply to  Anonimowo

Tak, masz rację, bo to mają z tacy, chrztów, ślubów i etcetera to jest kropla w morzu, to co dokłada im państwo z różnych funduszy i z różnych ministerstw, to dopiero są pieniądze, a to są przecież nasze pieniądze, z naszych podatków. Tyle, że ta Pani tego nie rozumie, tego nie widzi, ta Pani tylko widzi to co chce widzieć, bo prawdopodobnie zna i uznaje tylko tvpis I radio co ma ryja.
Cóż dla niektórych ten stek kłamstw płynący szerokim strumieniem z tvpis jest niestety jedyna, święta prawda, inne przekazy są dla nich obce i kłamliwe, bo tak mówią w tvpis.
Czego tu się dziwić rosjanom którzy nie mają w ogóle dostępu do niezależnych mediów i uważają Putina za Boga…

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x