Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bp Piotr Libera odszedł na emeryturę. Diecezją będzie administrował Bp Wiesław Śmigiel


Papież Franciszek przyjął wczoraj rezygnację z funkcji biskupa diecezji płockiej złożoną przez bp Piotra Liberę. Do czasu mianowania nowego biskupa diecezją będzie administrował bp Wiesław Śmigiel.


„Ojciec Święty Franciszek przyjął złożoną z racji zdrowotnych rezygnację bp Piotra Libery z posługi biskupa płockiego. Administratorem apostolskim sede vacante diecezji płockiej został mianowany biskup toruński Wiesław Śmigiel” – poinformowała wczoraj Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Piotr Libera urodził się 20 marca 1951r. w Szopienicach. Funkcję biskupa diecezji płockiej pełnił od 2007 r. W latach 1998 – 2007 był sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski. W 2006 r. był głównym koordynatorem prac związanych z przygotowaniem pielgrzymki Papieża Benedykta XVI do Polski.

źródło: Nuncjatura Apostolska w Polsce

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miki
miki
2 lata temu

czas najwyższy!!!

Sul
Sul
2 lata temu

A pracował kiedyś w życiu?

Ryba
Ryba
2 lata temu
Reply to  Sul

a co powiesz co ci co dostają 500+ to też nie pracują

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ryba

Ci co nie pracują, nie powinni otrzymywać 500+ – tyle w temacie. Nie pracujesz, nie otrzymujesz kasy, bo większość tych niepracujących, żyjących z pincet plus to patologia, która kase preznaczy I tak na używki.

Bart
Bart
2 lata temu

I niech mu ziemia lekką będzie

Ryba
Ryba
2 lata temu
Reply to  Bart

to jest nie miłe każdy ma prawo iść na emeryturę

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ryba

Jeśli ktoś pracuje i opłaca składki, to i owszem ma prawo, ale jeśli ktoś nie pracuje, to za co emerytura?

teżMława
teżMława
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Naprawdę nie wiesz, że księża płacą podatki i składkę ZUS? To tutaj możesz o tym poczytać: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/skladki-zus-w-kosciele/f9bg3zw

Kołek
Kołek
2 lata temu
Reply to  teżMława

Płacą składki jak inni w Polsce?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  teżMława

Tia, w większości ze wszystkiego są zwolnienie, składki ZUS opłacane prawie w całości, a czasami i w całości z Funduszu Kościelnego, czyli z moich i twoich pieniędzy.

teżMława
teżMława
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie jestem jakąś straszną klerykałką, ale zwrócę uwagę na pewien aspekt tego opodatkowania. W zalinkowanym wyżej artykule jest takie zdanie: „Stawki tego podatku wyznacza urząd skarbowy i zależne są od pełnionej funkcji (proboszcz, wikary) oraz od wielkości parafii”. No i na przykład parafia liczy 2000 wiernych (US pewnie to ustala według liczby osób zameldowanych w miejscowościach na obszarze parafii), a do kościoła przychodzi – i czasami kładzie coś na tacę – powiedzmy co piąty. Do tego parafie przekazują różne obowiązkowe opłaty do kurii (oraz dochód w iluś tam tac rocznie na inne cele – informacje o tym są zwykle w niedzielnych ogłoszeniach). A księża płacą jeszcze rozmaite „kościelne” składki..
Świeccy obywatele też mają cały system ulg podatkowych (jasne, nie każdy z nich może skorzystać). Posłowie nie płacą podatku od swoich diet, dostają również kasę na prowadzenie biur, a komitety wyborcze (czytaj: partie) po kampanii parlamentarnej otrzymują milionowe dotacje z budżetu państwa. Nieopodatkowane są też diety radnych. 

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  teżMława

Nie tłumacz tych tłustych kotów, pijących koniaczki i grających w pokera za te twoje datki.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Żeby tylko za jej datki, to ok. Każdy ma prawo marnować swoje pieniądze jak chce. Ale to też za moje podatki, mimo, że z tym bagnem nie chcę mieć nic wspólnego, to doją mnie i wszystkich płacących daniny publiczne jak się da.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tak, masz rację, bo to mają z tacy, chrztów, ślubów i etcetera to jest kropla w morzu, to co dokłada im państwo z różnych funduszy i z różnych ministerstw, to dopiero są pieniądze, a to są przecież nasze pieniądze, z naszych podatków. Tyle, że ta Pani tego nie rozumie, tego nie widzi, ta Pani tylko widzi to co chce widzieć, bo prawdopodobnie zna i uznaje tylko tvpis I radio co ma ryja.
Cóż dla niektórych ten stek kłamstw płynący szerokim strumieniem z tvpis jest niestety jedyna, święta prawda, inne przekazy są dla nich obce i kłamliwe, bo tak mówią w tvpis.
Czego tu się dziwić rosjanom którzy nie mają w ogóle dostępu do niezależnych mediów i uważają Putina za Boga…

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x