Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Awanse, odznaczenie i wyróżnienia


Wystawa strażackich wozów, msza św. w intencji strażaków, złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, a potem uroczysty apel w parku miejskim z wręczeniem awansów, odznaczeń i wyróżnień złożyły się na program obchodów Powiatowego Dnia Strażaka i jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Z racji współpracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej wyróżnienie otrzymał Jerzy Kącki, redaktor naczelny Codziennika Mławskiego.


Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji wszystkich strażaków w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie.  Następnie  pododdziały oraz zaproszeni goście przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej złożyli kwiaty i wieńce.

Kolejnym punktem był uroczysty apel, rozpoczęty złożeniem meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jarosławowi Nowosielskiemu przez dowódcę uroczystości st. asp. Marcina Rosochę, po czym nastąpiło podniesienie flagi i odegranie hymnu narodowego. Po powitaniu przybyłych gości i uczestników obchodów przez Komendanta Powiatowego PSP w Mławie bryg. Mirosława Wójcika zostały odczytane postanowienia i rozkazy personalne osób odznaczonych, awansowanych oraz wyróżnionych.

Brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” odznaczone zostały 4 osoby. Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczonych zostało 6 funkcjonariuszy.

Awans na wyższy stopień służbowy odebrało 17 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mławie, w tym awans do stopnia brygadiera otrzymał komendant mławskiej jednostki mł. bryg. Mirosław Wójcik. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski wręczył również decyzję powierzającą pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego PSP w Mławie mł. bryg. Tomaszowi Maciejewskiemu.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił 1 strażaka.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski w dowód uznania za szczególne zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej powiatu mławskiego wyróżnił 10 druhów listami gratulacyjnymi, wręczył także 4 medale okolicznościowe z okazji jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Statuetkę i podziękowania za współpracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej z rąk Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Nowosielskiego otrzymał też Jerzy Kącki, redaktor naczelny Codziennika Mławskiego.

Pięciu funkcjonariuszy mławskiej komendy odebrało wyróżnienia od Pana Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

10 druhów otrzymało z rąk Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego decyzje przyznające świadczenia ratownicze na podstawie nowej ustawy o ochotniczych strażach pożarnych dla druhów ochotniczych straży pożarnych, którzy czynnie uczestniczyli w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych przez okres minimum 25 lat i osiągnęli wiek emerytalny.

Uroczysty apel był także okazją do licznych podziękowań dla całego środowiska pożarniczego, które skierowali w swoich wystąpieniach przybyli goście.

Wśród gości obecnych na uroczystości byli parlamentarzyści: wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, poseł Anna Cicholska, senator Jan Maria Jackowski, samorządowcy: starosta mławski, burmistrz Mławy, wójtowie gmin powiatu mławskiego, radni, komendanci i szefowie współpracujących służb, instytucji i jednostek, prezesi, naczelnicy i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nela
Nela
2 lata temu

Starosta tylko pokazywać się umie i kasę zgarniać. Totalny niewypał, oby go więcej nie wybrali.

Oki
Oki
2 lata temu

Co było na obiad oprócz rosołu

Emeryt
Emeryt
2 lata temu

Szkoda ze zabraklo miejsca dla tych co trzydzieści lat temu doprowadzali do powstania PSP. I wprowadzenia formacji do struktur MSWiA. Pozdrawiam emerytów. Nie zoatali nawet powiadomieni o mszy

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
2 lata temu
Reply to  Emeryt

To była impreza tylko dla Strażaków, i oficjeli, a mieszkańcy zza płotu mogli cokolwiek zobaczyć!! — a przy okazji STRAŻACY ZAKORKOWALI MIASTO SWYMI POJAZDAMI !!!

RitaHartman
RitaHartman
2 lata temu

Dzieje się coś co może cieszyć i nie pokoić , na jednej scenie stali panowie z PSLu jak i Pisiory oraz tak zwani niezaleźni jak pan Maria . Czyli jest jednak można się nie gniewać i wystąpić razem mówię tu starosta kontra burmistrz o panach politykach nie wspomnę…..

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
2 lata temu
Reply to  RitaHartman

Przykre jest tylko to że do pisiorów, trzeba zaliczyć BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, który ze swoimi Radnymi– ZEJEREM I JANKOWSKIM — w POWIECIE dokonał przełomu, dogadując się z MŁAWSKIM PIS, POZBAWIŁ WŁADZY STAROSTĘ WOJNAROWSKIEGO !!!

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

Władza nigdy nie jest dożywotnią. Zmiany czasami są konieczne. Może nie akurat takie, ale wymusza je samo życie.
Gdyby ciechanowianie nie dokonali zmian w swoich wyborach, to Ciechanów byłby w takiej samej stagnacji w jakiej jest Mława i pewnie jego dług sięgałby już koło 200 mln zł, a tak proszę: prężnie się rozwija, staje się coraz bardziej nowoczesnym, europejskim miasteczkiem, w którym widać, że władze dbają o swoich mieszkańców i nie tylko mieszkańców, dbają o zapewnienie wygody, o zapewnienie różnorodnych form relaksu, o minimalizowanie kosztów, o czystość itp. itd.
My zaś co mamy? – burmistrza chorągiewkę, takiego chłopczyka w piaskownicy, w krótkich spodenkach, któremu jak coś nie po myśli, to strzela focha, który na dodatek jest bardzo interesownym człowiekiem, który palcem nie kiwnie jeśli…

Zygmunt
Zygmunt
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Masz rację w PISKOWNICY

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x