Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Widowisko historyczne na Reymonta. Tego nie przegap!


Dynamiczna akcja, historyczne pojazdy i efekty pirotechniczne. Już w najbliższą sobotę (4 czerwca) o godzinie 19:00 na ulicy Reymonta w Mławie zobaczymy inscenizację rozbicia PUB w Mławie.


ksp Mława
Reklama

W tym roku ponownie mieszkańcy Mławy będą mieli okazję obejrzeć widowisko historyczne odtwarzające rozbicie siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego oraz uwolnienie przetrzymywanych więźniów . Samo zdarzenie miało miejsce w nocy z 2 na 3 czerwca 1945 roku.  Było przypominane w formie inscenizacji historycznej przez członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79 pp Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy.

W tym roku widowisko to zostanie zorganizowane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Mławie. Jak co roku od 2011, początek inscenizacji zaplanowano na godzinę 1900   4 czerwca na ul. Reymonta, przed dawną siedzibą PUB.

Organizatorzy dziękują Urzędowi do Spraw Kombatantów za wsparcie finansowe widowiska oraz Panu Aleksandrowi Koźlakiewiczowi, który wsparł widowisko pokrywając koszty dostarczenia jednego z pojazdów historycznych biorących udział w wydarzeniu.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ECHO
ECHO
22 dni temu

Żołnierze walczyli i ginęli za Wolną Polskę, aby inni mogli z tej wolności dziś korzystać…Puszczyk przekroczył granicę ludzkiego poświęcenia. Nie ma większego poświęcenia życia dla honoru, wolności i dla drogiego człowieka.

łoś
łoś
22 dni temu

dzieci z Ukrainny które uciekły rejonu walk mieszkające w Mławie będą w niebo wzięte…. gratuluję pomysłu

staraznajoma
staraznajoma
22 dni temu
Reply to  łoś

Dzieci z Ukrainy nie muszą tego widowiska oglądać, bo i tak nic nie zrozumieją.
Tak w ogóle to my jesteśmy chyba u siebie, w swoim własnym kraju, w swojej ojczyżnie i chyba nie musimy się już w tej chwili podporządkowywać naszym gościom z Ukrainy, którzy i tak jak widać po niektórych zachowaniach, nie potrafią uszanować tego co , my, Polacy dla nich robimy. To oni powinni się asymilować i nie wychylać zbytnio.
Ja wychodzę z założenia, że we wszystkim potrzebny jest umiar i zdrowy rozsądek. Gość w dom, bóg w dom, ale nigdy nie odstępuję swojego łóżka swoim gościom.

łoś
łoś
22 dni temu
Reply to  staraznajoma

Wystarczy że słyszą wystrzały, prawda?

staraznajoma
staraznajoma
22 dni temu
Reply to  łoś

Prawda, kochające mamusie mogą je zabrać na ten czas z parku, nieprawdaż?
W domu, przy zamkniętych oknach nie słychać wystrzałów, prawda?

Grażyna
Grażyna
23 dni temu

Brawo

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x