Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowieccy terytorialsi szkolą się z żołnierzami armii brytyjskiej i amerykańskiejksp Mława
Reklama

Już blisko 100 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział we wspólnych szkoleniach z żołnierzami armii brytyjskiej i amerykańskiej. Mazowieccy terytorialsi budują w ten sposób zdolności do współpracy z partnerskimi armiami państw NATO.

W zeszłym roku 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej nawiązała współpracę z wojskami państw sojuszniczych, dzięki czemu żołnierze brygady mają możliwość na wymianę doświadczeń, rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych.

Przez ostatnie 2 tygodnie grupa żołnierzy mazowieckiej brygady uczestniczyła w szkoleniu URBAN EXERCISE razem z żołnierzami Armii Stanów Zjednoczonych i żołnierzami Armii Wielkiej Brytanii z Grupy Bojowej eFP w Bemowie Piskim. Żołnierze poznali taktykę działania sojuszników w terenie zurbanizowanym, mieli możliwość zapoznania się z bronią używaną przez żołnierzy brytyjskich oraz strzelania z karabinka L85. Dużo czasu szkoleniowego poświęcono na ćwiczenia z zakresu działania w terenie zurbanizowanym, które odbywały się na terenie opuszczonej fabryki w Ełku. W trakcie szkolenia realizowano wiele różnych scenariuszy taktycznych zarówno w dzień jak i w nocy. Szkolenie było doskonałą okazją do poznania sposobu działania poszczególnych armii w terenie miejskim, wymiany doświadczeń szkoleniowych, zapoznania się z uzbrojeniem i wyposażeniem żołnierzy.

Wspólne szkolenia są kontynuowane i obecnie przyszli podoficerowie biorący udział w kursie podoficerskim SONDA w Komorowie mają możliwość szkolenia się z żołnierzami brytyjskimi również uczestniczącymi w Sondzie.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.8 5 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lupa
lupa
27 dni temu

hmmmm …mierzą im temperaturą czy sprawdzają obecność?

Jan
Jan
27 dni temu

53 letnia pani Jadzia uczyła się tez 🙂 rozumiem ze mierzyć temperaturę już umieja funkcjonariusze 🙂 ?

Anonim
Anonim
27 dni temu

Tydzień bez chwalenia się pierdo..ami, tygodniem straconym.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x