Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dostaliśmy ponad 14, 2 mln zł na drogę w Liberadzu i most w Dozinach


W poniedziałek (30 maja) premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, w którego ramach otrzymaliśmy ponad 14, 2 mln zł dofinansowania na drogę w Liberadzu i na przebudowę mostu w Dozinach. O tym fakcie poinformowała na konferencji prasowej w mławskim w MDK-u Poseł na Sejm RP Anna Cicholska


ksp Mława
Reklama

Program Inwestycji Strategicznych zakłada bezzwrotne dofinansowania na inwestycje typu drogi, szkoły, obiekty sportowe. W ramach tegorocznego naboru fundusze te przeznaczone zostaną na budowę lub modernizację ponad 3500 km dróg, ponad 5000 chodników, 400 boisk i obiektów sportowych, ponad 600 km ścieżek rowerowych, ponad 90 żłobków i przedszkoli, ponad 700 szkół, ponad 100 siłowni plenerowych, ponad 20 budynków i infrastruktury towarzyszącej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Starostwo Powiatowe w Mławie otrzymało dofinansowanie ze wspomnianego programu w wysokości 14 250 000,00 zł na zadanie pn.  „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez rozbudowę drogi powiatowej Nr 4640W w tym budowę ronda w m. Liberadz oraz przebudowę mostu o JNI 01005639 w m. Doziny”. Pieniądze te przeznaczone są na I etap wspomnianej inwestycji, która ma swój początek przed mostem na rzece Sewerynce, a koniec poza obszarem zabudowanym w miejscowości Doziny. Droga jest w bardzo złym stanie technicznym dlatego wymaga całkowitej przebudowy.

W ramach rozbudowy zaplanowane jest podniesienie jej parametrów technicznych do klasy G poprzez jej poszerzenie do 7 m, wzmocnienie jej konstrukcji i wykonanie nowej nawierzchni. W Dozinach na odcinku drogi na obszarze zabudowanym po obu stronach planowane są chodniki oddzielone pasmem zieleni od jezdni oraz dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi, parkingi o parkowaniu podłużnym, przejścia dla pieszych z wyspami oraz wyspy spowalniające ruch na wlotach i wylotach drogi. Zostanie uzupełnieniowe też oświetlenie wraz z oświetleniem przejść dla pieszych.  Poza tym ma być wykonana kanalizacja deszczowa na odcinku zabudowanym i szlakowym w postaci rowów drogowych  z przepustami pod zjazdami, a na istniejącej sieci telekomunikacyjnej zostanie usunięta kolizja. Droga planowana do przebudowy stanowi połączenie gmin Szreńska i Radzanowa i prowadzi ruch w kierunku Bieżunia, Sierpca, Raciąża i Płocka. Ma też poprawić dojazd do drogi ekspresowej S7. Wraz z rozbudową drogi związana jest przebudowa istniejącego mostu na rzece Sewerynce.  Obecnie składa się on z jednego przęsła a konstrukcję nośną stanowi płyta monolityczna żelbetowa. Podpory posadowione są na palach wbijanych żelbetowych. Natomiast projektuje się budowę przepustu z blach falistych o kształcie owalnym o długości 18 m wlot i wylot zaprojektowano jako kołnierzowy, umocniony brukiem kamiennym na zaprawie cementowej. Dno i skarpy rowu zostaną umocnione płytami ażurowymi. Przepust zostanie zabezpieczony bariero-poręczami. Przedsięwzięcie ma na celu dostosowanie obiektu do aktualnych wymogów w zakresie nośności tj. na obciążenie pojazdem normatywnym o masie całkowitej 40 ton.

Wartość zadania to 15 000 000, 00 zł, wkład własny powiatu ma wynieść 750 000, 00 zł.

 

mat. sponsorowany

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]