Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Pod rękę z Bolesławem Prusem” w mławskim parku


„Pod rękę z Bolesławem Prusem” – tak Miejska Biblioteka Publiczna nazwała happeningowe działania, które odbywały się 26 maja br. Wtedy alejki mławskiego parku zaroiły się od postaci znanych z książek patrona biblioteki.


ksp Mława
Reklama

Grono bibliotekarek i czytelników, przebranych w odpowiednie stroje przechadzało się alejkami i zachęcało do zagrania w grę karcianą. Ta gra to „Flirt Towarzyski” ułożony przez nasze bibliotekarki z cytatów z książek Bolesława Prusa, służący nawiązywaniu relacji z literaturą i z drugim człowiekiem. Można też było zrobić sobie selfie z pisarzem, otrzymać zakładkę, przypinkę czy malowankę w tematyce dzieł Prusa. Napotkani w parku przechodnie byli informowani o tym, że świętujemy rocznice urodzin i śmierci tego wielkiego pisarza. Podczas spacerku dołączyła do nas, również przebrana w stroje pasujące do klimatu wydarzenia, grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie pod opieką Pani Elżbiety Kwiatkowskiej. Bez stylizacji z epoki, ale nie mniej zainteresowani stawili się w parku uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie: „pod rękę z Bolesławem Prusem” spacerowała pani Maria Łukaszewska z uczniami klas IIIBp i IIICp oraz pani Jolanta Bartczak z grupą swoich uczniów.

Wydarzenie było częścią projektu ,,Wszystkie światy Bolesława Prusa” realizowanego przez MBP w Mławie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

źródło i fot.: BUM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
1 miesiąc temu

Bardzo fajny pomysł

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x