Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ministerstwo Finansów nie wysyła ankiety i nie rozdaje po 250 zł


Ministerstwo Finansów ostrzega przed nową kampanią SMS-ową, w której jest wykorzystywany wizerunek Ministerstwa. Kliknięcie w link zawarty w rozsyłanych wiadomościach sms prowadzi do strony wyłudzającej dane. Resort finansów nie wysyła do podatników tego typu wiadomości.


ksp Mława
Reklama

W przestrzeni publicznej znów pojawił się nowy sposób mający na celu wyłudzenie danych i kradzież pieniędzy z naszego konta. Tym razem w rozsyłanych sms-ach zawarty jest link do ankiety, której autorem jest rzekomo Ministerstwo Finansów. Przynętą jest obietnica 250 zł nagrody za jej wypełnienie. Aby odebrać nagrodę, oszuści proszą o wpisanie danych użytkownika na fałszywym panelu logowania do banku.

Ministerstwo ostrzega, że to próba  wyłudzenia danych w celu kradzieży.  Nie należy więc klikać w żadne linki, a tym bardziej wypełniać ankietę. Jeżeli już jednak doszłoby do takiej sytuacji, to należy natychmiast skontaktować się ze swoim bankiem, aby zablokować bankowość internetową i uzyskać nowe dane logowania. Warto też każdy incydent związany z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w sieci zgłaszać do ekspertów z CERT Polska za pomocą strony internetowej.

źródło: MF

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x