Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dieta wegańska z cateringiem dietetycznym- wygodne i pewne rozwiązanie


W obecnych czasach możemy zaobserwować systematyczny wzrost zainteresowania sposobami żywienia, które wykluczają z jadłospisu produkty odzwierzęce. Wiele osób przeszło już na dietę wegańską, co może być umotywowane różnorodnymi przyczynami. Z jednej strony dieta wegańska hołduje etycznym zasadom i temu, że spożywanie mięsa i produktów odzwierzęcych jest niezgodne z moralnością. Z drugiej zaś strony taka dieta jest niezwykle zdrowa, a także pomaga skutecznie kontrolować wagę. Wobec tego co to jest dieta wegańska i jak może w niej pomóc catering dietetyczny?


Co warto wiedzieć o diecie wegańskiej?

Dieta wegańska z dnia na dzień zyskuje sobie coraz większą popularność. Tak naprawdę, trzeba traktować ją jako specyficzny sposób odżywiania. Polega ona na tym, że z jadłospisu wykluczone zostają produkty pochodzenia zwierzęcego. Tą zasadę, należy rozumieć w niezwykle dosłowny sposób. Jak wiadomo, wegetarianie wykluczają ze swojej diety mięso. W przypadku diety wegańskiej następuje rezygnacja także z ryb, owoców morza, jajek, mleka i przetworów mlecznych oraz z miodu. Podstawę diety wegańskiej stanowią więc owoce i warzywa, co z kolei czyni ją dietą zdrową i niskokaloryczną. Weganie często poszukują również zamienników produktów niewegańskich, celem urozmaicenia swojej diety. Kluczowym składnikiem wegańskiego jadłospisu są również wszelakie rośliny strączkowe oraz zboża. Mają one bowiem zaspokoić niedobory pewnych składników odżywczych, które zwykle znajdują się w produktach pochodzenia odzwierzęcego.

Wegańskie zamienniki niewegańskich produktów

Wspomniane już zostało, że weganizm to sposób żywienia wykluczający produkty pochodzenia zwierzęcego. Weganie jednak starają się urozmaicać swoje jadłospisy i stale poszukują wegańskich zamienników niewegańskich produktów. Wobec tego które należą do najpopularniejszych z nich? Otóż:

  • płatki drożdżowe, parmezan z migdałów, a także tofu – to najpopularniejsze zamienniki sera;
  • awokado i pasty warzywne z powodzeniem zastępują masło;
  • mleko roślinne, a także stała część mleka kokosowego wykorzystywane są jako popularne zamienniki śmietany;
  • mieszanka mączki kukurydzianej i wody skutecznie zastępuje jajka
  • seitan, tofu i tempeh z kolei służą jako zamienniki mięsa

Jak więc widać, dieta wegańska wcale nie musi być nudna. Niemniej jednak polskie sklepy spożywcze dalej są dla wegan nie do końca przyjazne. Niektóre produkty, a także ich zamienniki nie są dostępne w sprzedaży stacjonarnej. Okazuje się jednak, że dieta pudełkowa może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Pogotowie Dietetyczne czyli dieta pudełkowa dla wegan

Catering dietetyczny od Pogotowia Dietetycznego podczas diety wegańskiej może być świetnym rozwiązaniem. Okazuje się, że dzięki niemu weganie nie będą musieli z determinacją poszukiwać zamienników w sklepach czy zamawiać ich online, by przyrządzić sobie smaczny posiłek. Dieta pudełkowa to również rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Seitan i tempeh, czyli popularne zamienniki mięsa, to produkty nie tylko trudno dostępne, ale także i dość drogie. Korzystając z cateringu dietetycznego, weganie nie będą musieli się tym martwić. W atrakcyjnej cenie otrzymają oni kompletny zestaw posiłków, całkowicie pozbawionych produktów pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób zaoszczędzą nie tylko czas i pieniądze, ale będą mogli mieć także pewność, że zasady diety wegańskiej będą stale przestrzegane. Dieta pudełkowa dopasuje dania do preferencji smakowych i potrzeb żywieniowych osób stroniących od produktów odzwierzęcych. Wówczas będą oni mogli cieszyć się każdym posiłkiem.

 

mat.zewnętrzny

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]