Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

36 nowych terytorialsów złożyło przysięgę na ciechanowskim rynku


W sobotę 36 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej  złożyło przysięgę wojskową na Rynku w Ciechanowie. Towarzyszyło im 40 ochotników, którzy przez ostatnie 8 dni brali udział w szkoleniu wyrównawczym.


Sobotnia uroczystość była pierwszą po pandemii przysięgą zorganizowana poza murami koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodziny przysięgających oraz mieszkańcy Ciechanowa, którzy oprócz zaprzysiężenia nowych terytorialsów, mieli możliwość również posłuchać autorskich utworów muzycznych raperów służących w 52 batalionie lekkiej piechoty, a także  obejrzeć pokaz walki w bliskim kontakcie w wykonaniu żołnierzy brygady, którzy w życiu prywatnym trenują sztuki walki i osiągają sukcesy na arenie krajowej a nawet międzynarodowej.

Do przysięgi przystąpiło 36 ochotników, którzy jak przyznają, jednym z argumentów wstąpienia w szeregi WOT jest obecna sytuacja geopolityczna. Pochodzą z całego północnego Mazowsza, są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów i środowisk, m.in. psycholog, ślusarz, szklarz, uczniowie, studenci, nauczyciele, magazynierzy, sprzedawcy, pracownicy biurowi.

W imieniu żołnierzy zabrał głos szer. Mateusz Hajduk, kierownik działu sprzedaży w jednej z legionowskich firm, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że przysięga na sztandar to najważniejszy dzień w życiu każdego żołnierza, a 16 dni szkolenia to dopiero początek szkoleń jakie czekają ich w najbliższych 3 latach.

Podczas uroczystości 6 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najlepszych wyników podczas szkolenia podstawowego, wśród nich m.in. 18 -letni uczeń z Ciechanowa, pedagog z powiatu ostrowskiego, nauczyciel matematyki z Warszawy i psycholog z powiatu wołomińskiego.

Żołnierze, którzy w sobotnie przedpołudnie złożyli przysięgę na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, w zależności od miejsca zamieszkania zasilą szeregi pododdziałów brygady funkcjonujących w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Płd.

Zostań jednym z nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-65 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Centrach Rekrutacji jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl),  który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/

Kolejne szkolenie, zarówno dla nowych ochotników jak i rezerwistów z rejonu północnego Mazowsza rozpocznie się7 lipca w Ciechanowie w ramach projektu Wakacje z WOT.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

my placimy za tą zabawę

Anonim
Anonim
2 lata temu

Nie dziwi mnie to, że zawsze znajdą się jacyś kasodojcy.

Łoś
Łoś
2 lata temu

szkoda czasu i pieniędzy…efekty marne

Anonim
Anonim
2 lata temu

Czym by się jeszcze tu pochwalić jsk się nic nie robi, a kasę trzepie za darmochę.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x