Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

36 nowych terytorialsów złożyło przysięgę na ciechanowskim rynku


W sobotę 36 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej  złożyło przysięgę wojskową na Rynku w Ciechanowie. Towarzyszyło im 40 ochotników, którzy przez ostatnie 8 dni brali udział w szkoleniu wyrównawczym.


ksp Mława
Reklama

Sobotnia uroczystość była pierwszą po pandemii przysięgą zorganizowana poza murami koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodziny przysięgających oraz mieszkańcy Ciechanowa, którzy oprócz zaprzysiężenia nowych terytorialsów, mieli możliwość również posłuchać autorskich utworów muzycznych raperów służących w 52 batalionie lekkiej piechoty, a także  obejrzeć pokaz walki w bliskim kontakcie w wykonaniu żołnierzy brygady, którzy w życiu prywatnym trenują sztuki walki i osiągają sukcesy na arenie krajowej a nawet międzynarodowej.

Do przysięgi przystąpiło 36 ochotników, którzy jak przyznają, jednym z argumentów wstąpienia w szeregi WOT jest obecna sytuacja geopolityczna. Pochodzą z całego północnego Mazowsza, są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów i środowisk, m.in. psycholog, ślusarz, szklarz, uczniowie, studenci, nauczyciele, magazynierzy, sprzedawcy, pracownicy biurowi.

W imieniu żołnierzy zabrał głos szer. Mateusz Hajduk, kierownik działu sprzedaży w jednej z legionowskich firm, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że przysięga na sztandar to najważniejszy dzień w życiu każdego żołnierza, a 16 dni szkolenia to dopiero początek szkoleń jakie czekają ich w najbliższych 3 latach.

Podczas uroczystości 6 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najlepszych wyników podczas szkolenia podstawowego, wśród nich m.in. 18 -letni uczeń z Ciechanowa, pedagog z powiatu ostrowskiego, nauczyciel matematyki z Warszawy i psycholog z powiatu wołomińskiego.

Żołnierze, którzy w sobotnie przedpołudnie złożyli przysięgę na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, w zależności od miejsca zamieszkania zasilą szeregi pododdziałów brygady funkcjonujących w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Płd.

Zostań jednym z nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-65 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Centrach Rekrutacji jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl),  który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/

Kolejne szkolenie, zarówno dla nowych ochotników jak i rezerwistów z rejonu północnego Mazowsza rozpocznie się7 lipca w Ciechanowie w ramach projektu Wakacje z WOT.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
26 dni temu

my placimy za tą zabawę

Anonim
Anonim
29 dni temu

Nie dziwi mnie to, że zawsze znajdą się jacyś kasodojcy.

Łoś
Łoś
29 dni temu

szkoda czasu i pieniędzy…efekty marne

Anonim
Anonim
29 dni temu

Czym by się jeszcze tu pochwalić jsk się nic nie robi, a kasę trzepie za darmochę.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x