Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z Mławy nad morze pojedziemy „Słonecznym”


W ostatnią sobotę czerwca na kolejowy szlak wraca pociąg „Słoneczny”. Będzie on kursować w relacji Warszawa Centralna – Ustka – Warszawa Centralna. Ponadto, w soboty, niedziele i święta zostanie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni – „Słoneczny – BIS”. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się już 18 czerwca.


Po dwóch latach przerwy, w trasę na Pomorze znów wyruszy pociąg „Słoneczny”. Jego pierwszy kurs będzie miał miejsce pierwszego dnia tegorocznych wakacji – 25 czerwca 2022 roku.

Można powiedzieć, że w tym roku Mazowsze znów zbliża się do morza. Pierwszego dnia wakacji   na tory powróci pociąg „Słoneczny”, oczywiście w barwach Kolei Mazowieckich. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich planujących w tym roku wakacje nad morzem i osób, które do tej pory chętnie korzystały z naszego połączenia. Co ważne, w weekendy będzie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni – „Słoneczny – BIS”. Już dziś zapraszam do wakacyjnych podróży z Kolejami Mazowieckimi – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

To już 16. edycja tego wyjątkowego połączenia, z którego skorzystało już ponad 1,3 mln pasażerów. „Słoneczny” będzie przemierzał trasę ze stacji Warszawa Centralna do Ustki. Pociąg zatrzyma się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch
w województwie Warmińsko-Mazurskim (stacje Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

Pociąg „Słoneczny” co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Teraz, po przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19, spodziewamy się jeszcze większej liczby pasażerów, chcących skorzystać z wakacyjnej oferty Kolei Mazowieckich. W związku z tym uruchamiamy dodatkowe, weekendowe połączenie „Słoneczny – BIS”. Będzie on jeździł do stacji Gdynia Główna. Idea tego połączenia to odpowiedź naszej Spółki na tak ogromne zainteresowanie podróżnych. „Słoneczny – BIS” zostanie zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które z pewnością zapewnią naszym pasażerom wygodną i bezpieczną podróż – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

Pociąg „Słoneczny” w tym roku wyruszy ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55, około 9:00 będzie już w Gdańsku, a do Ustki dojedzie na godz. 11:25. W podróż powrotną wyruszy po godz. 12:00 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godzinie osiemnastej.    Natomiast „Słoneczny – BIS” będzie kursować w relacji Warszawa Zachodnia (godz.9:03) – Gdynia Główna (p. 12:56, o. 18:29) – Warszawa Centralna (godz. 21:59).

Po raz pierwszy pociąg „Słoneczny” wyruszył 25 czerwca 2005 i z roku na rok cieszył się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Przez ten czas, do 2019 r., z podróży tym połączeniem skorzystało ponad milion osób

Bilet normalny na przejazd do Ustki w jedną stronę będzie kosztował 75 zł, studencki natomiast 36, 75 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

W pociągach „Słoneczny” oraz „Słoneczny – BIS” można bezpłatne przewieźć psa czy rower. Ponadto, przy okazji podróży połączeniami wakacyjnymi, Koleje Mazowieckie zachęcają również do odwiedzenia i skorzystania ze zniżek u swoich partnerów w ramach akcji „Koleją do Kultury” w tym m.in. do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, oraz jego oddziałów – Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie.

Więcej informacji na stronie:https://www.mazowieckie.com.pl/

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Taxi Iława
Taxi Iława
4 miesięcy temu

Ciekawe i pomocne.
Skorzystaj z naszej Taxi w Iławie.

Codziennienowy
Codziennienowy
9 miesięcy temu

Ciekawe jak PKP będzie rozwiązywać problem gdy rodziny będą chciały jechać a windy nie będą działać. A może Miasto ma rozwiązanie?
Przecież stacja jest daleko od peronów a dostosowania często przeszkadzają a nie pomagają..
Polska…

Anonim
Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Codziennienowy

Schody są zawsze czynne podobno.
Jak się gdzieś chce jechać albo musi się gdzieś jechać, to lepiej z tych niepewnych wind nie korzystać, bo można w nich utknąć na kilka godzin i po podróży.
Burmistrz tym dworcem zintegrowanym, to zrobił mieszkańcom takie udogodnienie, że szkoda słów. Ten burmistrz czego nie dotknie, to zamienia to jak Midas, tyle tylko ze nie zamienia tego w złoto, o nie, 😛

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Zawsze aby potraficie narzekać można podjechać. Pod stary przejazd i spacerkiem dojście na peron w kierunku Gdyni na słoneczny a bilet kupić wczesniej a windy cały czas dzialaja

VVB
VVB
9 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Właśnie, że nie można bo burmistrz odgrodził barierkami to miejsce po zbudowaniu Al. Wojciecha. To się nadaje do telewizji.

Codziennienowy
Codziennienowy
9 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jak będziesz miał dzieci w wózku, osobe niepełnosprawną na wózku bądź sam będziesz poruszać się wózkiem to zobaczysz co to NARZEKANIE.
Stwierdzam fakty

Lol
Lol
9 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Już nieraz ktoś utknął w windzie na kilka godzin, ostatnie słynne i głośne utknięcie w windzie to bodajże matka z małym dzieckiem lub dziećmi na 2 godziny, a ty człowieku twierdzisz, że windy cały czas działają. Ty chyba żyjesz marzeniami, a nie realiami. Stary przejazd… – kiedy ty byłeś w pobliżu dworca i peronów Mława Miasto? – może najpierw wypadałoby zobaczyć jak tam jest, a dopiero później pisać, a nie pisać dyrdymały.
Po drugie czym podjechać”? taxi? – nie wszyscy mają auta panie marzycielu i nie wszystkich stać na taxi.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x