Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Straż miejska używa fotopułapek. To bat na wyrzucających śmieci?


Jak się okazuje problemu wyrzucania śmieci w przestrzeni publicznej nie rozwiązały nowe przepisy o gospodarce odpadami. Nadal również w naszym mieście są osoby, które pozbywają się śmieci, wyrzucając je najprostszym dla siebie sposobem – a więc gdzie popadnie.


Walka z takim procederem nie jest łatwa. Coraz częściej więc służby gminne czy miejskie wspomagają się nowinkami technicznymi. Jedną z nich są właśnie fotopułapki. Są stosunkowo niedrogie i łatwo nimi prowadzić dyskretny monitoring zagrożonych miejsc nawet nocą. Kamery służą zwykle do nadzorowania terenów zagrożonych nielegalnym wyrzucaniem odpadów oraz wandalizmem. Ponieważ rejestrują wizerunek nawet osób przypadkowych, do takich nagrań dostęp powinny mieć wyłącznie osoby upoważnione – urzędnicy, strażnicy miejscy lub policjanci. Samorząd musi również poinformować mieszkańców o stosowaniu monitoringu na terenie miejscowości.

A jak jest w Mławie?

– Straż Miejska ma do dyspozycji dwie fotopułapki przeznaczone do pomocy w ujawnianiu sprawców różnych wykroczeń, przede wszystkim wyrzucania śmieci w przestrzeni publicznej. Kilkanaście razy były one instalowane w różnych miejscach, jednak dotychczas nie ujawniono przypadku wyrzucania śmieci w zasięgu i podczas działania tych urządzeń – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nic nowego
Nic nowego
6 miesięcy temu

Sprawców różnych Wykroczeń brzmi jak słynne ” lub czasopisma ” jak tu żyć…

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
6 miesięcy temu

Miałem duże konary z drzewa, wystawiłem żeby zabrali, — nie zostawili, i kazali mi to pociąć zł na drobne kawałki i włożyć w worki!!! — PARANOJA !!!

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Przecież nie wszyscy mieszkańcy złożyli oświadczenia odn. śmieci, a więc muszą szukać gdzie się ich pozbyć.
Niektórzy to nawet wypasionymi autami przyjeżdżają pod śmietniki na osiedlach i tam je rozładowują, czyli mieszkańcy osiedli finansują chytrych, bogatych i skąpych mławian – moim zdaniem to zwykłe chamstwo i bezczelność, ale cóż… takich mamy sąsiadów.

Darek
Darek
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Składałem oświadczenie i segreguje śmieci. A jak chciałem oddać zderzak od auta to nie przyjmą. Gruz po schodach tak, ale trzeba płacić 330zl za tonę bodajze, czyli prawie tysiąc jeszcze musiałbym dopłacić. Nie dziwię się, że ludzie kombinują jak za śmieci płaci się dużo, a tako czy siamtego nie przyjmą

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Darek

Temu to i ja się nie dziwię. W wielu miastach jest tak, jak remontuje się mieszkanie, to przysługuje raz na jakiś czas wielki wór na gruz za darmo, a nie za dodatkową opłatą.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x