Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już w najbliższą sobotę inscenizacja rozbicia PUB w Mławie.


Dynamiczna akcja, historyczne pojazdy i efekty pirotechniczne. Już w najbliższą sobotę (4 czerwca) o godzinie 19:00 na ulicy Reymonta w Mławie zobaczymy inscenizację rozbicia PUB w Mławie.


W tym roku ponownie mieszkańcy Mławy będą mieli okazję obejrzeć widowisko historyczne odtwarzające rozbicie siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego oraz uwolnienie przetrzymywanych więźniów . Samo zdarzenie miało miejsce w nocy z 2 na 3 czerwca 1945 roku.  Było przypominane w formie inscenizacji historycznej przez członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79 pp Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy.

W tym roku widowisko to zostanie zorganizowane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Mławie. Jak co roku od 2011, początek inscenizacji zaplanowano na godzinę 1900   4 czerwca na ul. Reymonta, przed dawną siedzibą PUB.

Organizatorzy dziękują Urzędowi do Spraw Kombatantów za wsparcie finansowe widowiska oraz Panu Aleksandrowi Koźlakiewiczowi, który wsparł widowisko pokrywając koszty dostarczenia jednego z pojazdów historycznych biorących udział w wydarzeniu.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x