Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stumetrowy mural powstanie przy SP 7


1 czerwca, o godz. 11:00, na ogrodzeniu Zespołu Placówek nr 3 w Mławie zostanie oficjalnie „odsłonięty” nowy mławski mural. Jego autorem jest warszawski artysta Adam Walas. Wykonanie muralu kosztować będzie 31,5 tys. zł.


Jak opisuje urząd miasta, utrzymana w energetyzujących kolorach praca z gatunku street artu będzie inspirowała do aktywnego, wesołego, rodzinnego i przede wszystkim wolnego od uzależnień spędzania wolnego czasu. Mural zostanie namalowany na betonowym ogrodzeniu okalającym szkołę od północy. Ma ono długość około 100 metrów i sąsiaduje z kompleksem boisk  oraz terenem zieleni. Mural będzie przedstawiał różne dyscypliny sportu oraz zainteresowania związane z kulturą i sztuką. Jego autorem jest Adama Walas, artysta, którego prace znajdują się w wielu punktach Warszawy (m.in. Stacja Muranów, Muzeum Polin), ale który także ma w swym portfolio dwa mławskie murale, w parku oraz na ogrodzeniu PEC, przy ul. Powstańców Styczniowych. Nowy mural będzie wykonywał wspólnie z mławskimi dziećmi oraz członkami Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2022. 

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Julka
Julka
6 miesięcy temu

Fajna sprawa jak wyjdzie tak jak w w Parku będzie super

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x