Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przysięga terytorialsów, tym razem na ciechanowskim rynku


W sobotę 28maja o godz. 11:00, na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 36terytorialsów. Będzie im towarzyszyło 40 żołnierzy kończących szkolenie wyrównawcze.


Najbliższa przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników z północnego Mazowsza odbędzie się 28 maja, o godz. 11:00na ciechanowskim Rynku.  Zanim żołnierze wypowiedzą słowa roty przysięgi, od godz. 10:30 przewidziany jest występ artystyczny w wykonaniu żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, natomiast w trakcie uroczystości, podczas przegrupowania pododdziałów do defilady, żołnierze zaprezentują pokaz walki w bliskim kontakcie.

W czasie trwania uroczystości w okolicach Pl. Jana Pawła II mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, spowodowane chwilowym wstrzymaniem ruchu z powodu przemarszu wojska. Od piątku (27.05.2022) od godz. 21:00, do soboty (28.05.2022) do godz. 12:00 wyłączony z użytkowania zostanie parking znajdujący się na Pl. Jana Pawła.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 5 votes
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

Nowe trepy Antoniego beda świętować?

Piotr
Piotr
1 rok temu

Nowe trepy Antoniego beda świętować?

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Samoloty NATO latają monitorują sytuacje; sprzęt technika wojskowa rakiety radary , wojsko profesjonalne , zawodowe a u nas kasa na takie cyrki idzie . Balonami obronnymi im wkykletego rycerza beda latać i furmanka bojowa powozić . ( moze nawet furmanka bojowa być lepsza od 40 letniego Stara 266) .

Odwrócony
Odwrócony
1 rok temu

Kto płaci za te nachalne gnioty promujące WOT? Oczywiście MY. Jakiś czas temu chciałem dowiedzieć się od Redakcji ile kosztuje taki artykuł. Oczywiście zostałem olany.

Ania
Ania
1 rok temu
Reply to  Odwrócony

A jak kuzyn zawinął się stamtąd to nawet znoszone buty I inne szmaty kazali oddać . Ciekawa jestem kto je bedzievteraz nosił 🙂 ale na propagandzie nie oszczędzają 🙂

Max
Max
1 rok temu

Nie lepiej byłoby płacić wojskowym ? A nie jakieś jakiejś grupie rekonstrukcyjnej od Macierewicza ? Ale lepiej być tam niż być bezdomnym .konserwa za darmo buty za darmo trochę kaski .. żyć nie umierać:)

Hemi
Hemi
1 rok temu

V Brygada Mazowiecka WOT to ostoja obrony naszego regionu, wielkie dzięki Panie i Panowie za waszą ofiarność i trud włożony w szkolenia i podnoszenie umiejętności!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Raczej to są dojarze i dojarki.

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonim

moze i dojarki…babochlopy w zapoconych nogach w tanich butach raczej . Zero kobiecości …

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, zapisz się chłopie. Będziesz miał okazję wykazać się ofiarnością i trudem. I zarobisz przy okazji parę groszy. A nie bębnisz w klawiaturę jak sfrustrowany hejter 🙂

Last edited 1 rok temu by Anonimowo
Bareja
Bareja
1 rok temu
Reply to  Hemi

 Powiedz mi, po co jest ten mis?
– Właśnie, po co?
– Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
– Protokół zniszczenia.
– Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Bareja

Doceniam poczucie humoru, ale sugerowana teza o rzekomym braku użyteczności wojsk obrony terytorialnej w kontekście tego, co dzieje kilkaset km od nas, należy uznać w najlepszym wypadku za ekstrawagancję intelektualną.

Podobnie podważano sens przekopu Mierzei Wiślanej. Dziś inwestycja nie jest jeszcze ukończona, a już przejeżdżają tysiące ludzi, żeby ją oglądać. Nie tylko uniemożliwi Federacji Ros. blokowanie żeglugi na Zalewie Wiślanym, ale także podniesienie atrakcyjność turystyczną regionu.

Cytując prominentnego polityka opozycji: „gdyby natura chciała, żeby w tym miejscu był przekop, to by go zrobiła”:):).

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Hemi

A Pinokio majątek na żonę przepisał aby ruskie nie zabrały ? Taki patriota ?Wiesz może ?

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Hemi

A Pinokio majątek na żonę przepisał aby ruskie nie zabrały ? Taki patriota ?Wiesz może ?

Karol
Karol
1 rok temu
Reply to  Hemi

Rozumiem ze coś większego od kajaka i jachtu tamtędy przepłynie ? Dla znajomego pytam. Niezbyt odległy Gdańsk przyjmuje statki o zanurzeniu 15 m zaś mierzeja przekop– Elbląg to 3 –4 m. Cały czas pomiędzy mierzeja a Elblągiem trzeba będzie pogłębiać tor wodny aby utrzymać te 3-4 m głębokości. ( zapiaszczenie) Dodatkowo w zimie zalew zamarza . Ostra zima 4 miesiące jest lód łagodniejsza 2 .średnia pokrywa lodowa 80 cm . Wiec dodatkowo koszty lodołamaczy. Jaki jest sens ekonomiczny inwestycji tam 60 km od Gdańska zamiast np Kołobrzeg Ustka lub inwestycje w Gdańsku Gdyni Swinoujsciu a ta budowa nie kosztuje 5 zł ale grupę pieniądze.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Karol

Jeśli kupujesz projekt domu – parterówki, i murarz zbuduje parterówkę, to będziesz mieć do niego na koniec pretensję, że nie zbudował jednak dwóch pięter jak u sąsiada?

Bądźmy poważni. Miały być 4 metry zanurzenia i będą 4 metry. Port w Elblągu to z oczywistych względów nie konkurencja, ale uzupełnienie portu w Gdańsku i szansa rozwojowa dla Elbląga i makroregionu.

Którą to szansa z pewnością zostanie wykorzystana niezależnie od tego, jak opozycja i jej akolici będą źle życzyć Polsce.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

A bzdury wypisujesz. Ile kilometrów jest drogą lądową do Elbląga z Gdańska. I nie trzeba było niszczyć środowiska oraz wydawać naszych pieniędzy. Podobny bubel do elektrowni w Ostrołęce. Ale co można się spodziewać po tym nierządzie co tylko myśli jak by tu przytulić dla siebie trochę kasy.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jak można porównywać Obronę Terytorialną naszych sąsiadów do naszych kasodojców. Przecież to są dwa inne światy. U nas dzieciątka mierzące temperaturę termometrem, a u naszego sąsiada bohaterzy, którzy wiedzą jak użyć odpowiednio broni.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, tobie naprawdę już całkowicie PIS rozum odjęło – nie wiem czy śmiać się, czy -płakać. Pisałeś bzdury, ale to co tu napisałeś to już naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. Utwierdzasz mnie tylko w tym, że w tej sekcie do której należysz (PIS) całkiem sprawnie piorą wam mózgi.
Naturalnie, że jeżdża tam wszyscy oglądać to co robicie. Do cyrku też ludzie chodzą… Jak ktoś niespełna rozumu idzie ulicą i nawija trzy po trzy, to też ludzie się za nim oglądają, nieprawdaż?
Oj, Hemi, Hemi…

Last edited 1 rok temu by Anonim.
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonim.

Hemi nie robi tego co robi za darmo, więc z rozumem u niego ok. To taki typ, że jak do władzy przyjdzie inna partia, to pierwszy będzie pluł na PiS i wychwalał innych. Podobny jest do tych tysięcy zagorzałych katolików, co do roku 90 spluwały jak przechodziły obok kościoła, a teraz ci oczy wydrapią.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Tak, nie robi tego za darmo, ale robic z siebie szmate za parę srebrników, to naprawdę trzeba nie mic poczucia własnej godności, o honorze nie wspominam.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przyjeżdżają, bo takiego pomnika pychy i zakłamywania rzeczywistości ze świecą w świecie szukać. Ciekawe, ile krewnych królika przy okazji zarobiło kasę życia? A przydatność faktyczna to chyba dla żaglówek i kajaków.

Anonim
Anonim
1 rok temu

I znowu chwalba kasdojców. Do łopat i kopać transzeje i okopy. A nie tylko pajacować z termometrem przy mierzeniu temperatury.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x