Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Takie warsztaty poszerzają horyzonty  i pomagają znaleźć przyjaciół


W dniu 12 maja 2022 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie odbyły się zajęcia kulinarne w ramach projektu „AKADEMIA INSPIRACJI” organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie.


Podczas zajęć uczestnicy przygotowali Polską zupę pomidorową, która wszystkim bardzo smakowała. Przepis na zupę oraz część tajników kulinarnych zdradzili nam uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 Mławie, specjalność: technik żywienia i usług gastronomicznych.

– Jesteśmy dumni, że mamy możliwość zorganizowania ciekawych warsztatów i spotkań pomiędzy mieszkańcami Mławy a uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w Mławie, aby dzielić się doświadczeniem i czerpać nową wiedzę na temat kultury i zwyczajów sąsiedniego państwa. Niewątpliwie takie warsztaty poszerzają horyzonty uczestników, ale i pomagają znaleźć przyjaciół – mówią organizatorzy tej inicjatywy.

Kolejne spotkanie w   ramach tego projektu  odbyło się 16 maja 2022 roku i  tym razem uczestnicy przygotowali barszcz ukraiński. Pod czujnym okiem Pań z Ukrainy udało się przygotować smaczną zupę. Podczas spotkania wszyscy wymienili się swoimi doświadczeniami i tajnikami kulinarnymi.

Następna kulinarna inspiracja przygotowywana wspólnie z paniami z Ukrainy to kluski śląskie z sosem pieczarkowym. Wszyscy w skupieniu pod czujnym okiem opiekunów i uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mławie przygotowywali kluski oraz sos…..oczywiście musiało się udać i wszystkim uczestnikom bardzo smakował przygotowany wspólnie obiad.

źródło i fot. MOPS Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x