Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowieccy terytorialsi zapraszają na wakacyjne szkolenie


Szkolenia podstawowe i wyrównawcze w terminach wakacyjnych na stałe już weszły do kalendarza szkoleń mazowieckich terytorialsów. W tym roku szkolenie skierowane do uczniów i studentów rozpocznie się 1 lipca i tradycyjnie zakończy się przysięgą wojskową.


Organizowanie przeszkolenia wojskowego w czasie wakacyjnym jest ułatwieniem dla pełnoletniej młodzieży oraz studentów, którzy bez konieczności przerwy w nauce czy studiach mogą zdobyć podstawową wiedzę ogólnowojskową. Po 16 dniach szkolenia żołnierze składają przysięgę wojskową. W tym roku wakacyjne powołanie do służby odbędzie się 1 lipca i zakończy przysięgą wojskową 17 lipca. Od 2 do 17 września zaplanowane jest kolejne szkolenie. Wrześniowy termin natomiast jest dostosowany do studentów, którzy jeszcze nie rozpoczną roku akademickiego i będą mogli skorzystać z przeszkolenia wojskowego.

Co roku szkolenia w ramach projektu Wakacje w WOT i Ferie w WOT cieszą się dużym zainteresowaniem. Przyciągają młodych ludzi z rejonu północnego Mazowsza.

Obecnie w ciechanowskich koszarach 36 ochotników odbywa „szestnastkę”, szkolenie przeznaczone dla osób, które wcześniej nie miały styczności z wojskiem. 28 maja złożą oni przysięgę wojskową i zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, rozpoczynając tym samym 3 – letni proces szkolenia w WOT.

Co zrobić, by wziąć udział w szkoleniu w ramach projektu Wakacje w WOT?

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-65 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby w czasie wakacji spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, powinni złożyć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej w swoich macierzystych Wojskowych Centrach Rekrutacyjnych (byłe WKU). Można to zrobić osobiście jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl),  który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
6 miesięcy temu

No właśnie, byś się jeden z drugim sfrustrowani hejterzy zaciągnęli na takie wakacyjne szkolenie WOT, spalili nieco kalorii, poznali odrobinę prawdziwego życia i zrobili wreszcie coś pożytecznego zamiast bezmyślnie bębnić w klawiaturę wylewając żółć i sącząc jad.

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Hemi

„Zaciagnąć” do tego niepotrzebnego nikomu odpadu – nigdy w życiu. Żeby mnie ludzie palcami wytykali i mówili kasodojca. A ja tu pożytecznie to piszę negując obecną dojną zmianę Pieniądze i Stanowiska oraz ich pupila wielkie ZERO od rozwalenia wymiaru sprawiedliwości.

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Hemi

A wiesz, że kochanek Maciory i Balbiny niejaki Misiek został zatrzymany w Wiedniu bo był napruty jak szpak i jeszcze prowadził samochód. Pisiory się bawią a kasodojcy biorą kasę za ochronę gnoma żoliborskiego. A tfu.

Anonim.
Anonim.
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

A wierni wyborcy jak w ruskich kołchozach wierzą we wszystko co pisiory im nawijają, bo pisiory rzucają im srebrniki i przekupują tymi marnymi groszami. Dziwię się tylko, że ci ludzie nie umieją liczyć. Ciekawe kiedy w końcu nauczą się liczyć.
Cyganie nie umieją się nawet podpisać, ale liczyć pieniądze umieją i to bardzo dobrze.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Hemi

A Ty Hemi już po szkoleniu, czy też „bezmyślnie bębnisz w klawiaturę wylewając żółć i sącząc jad” jak jakiś sfrustrowany hejter?

Last edited 6 miesięcy temu by Anonimowo
Max
Max
6 miesięcy temu

najfajniejsze są tam babochlopy :). Ciekawe jakiego faceta kręcą baby w szmatach z grzybica stop :od noszenia tanich plastikowych butów ) chyba ze idą tam lesbijki które w hono parach odgrywają role faceta 🙂 i faceci ich nie interesuja 🙂

Robert
Robert
6 miesięcy temu
Reply to  Max

dziurawce .wszyscy je p…. tylko ich mąż / chłopak je kocha

Profesur
Profesur
6 miesięcy temu
Reply to  Robert

Panom się fora pomyliły…z takimi tematami to do darknetu proszę

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Profesur

A co ci nie pasuje Panisku. Komentarze właśnie są odnośnie artykułu i odnoszą się do kasodojców.

Antypis
Antypis
6 miesięcy temu

Co oni co tydzień tak się reklamują, czyżby baranów im brakowało.

Monti
Monti
6 miesięcy temu

szkolenie w mierzeniu temperatury.???

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Akurat lipcowy termin szkolenia wypada na wysyp grzybów i jagód. Tu macie szanse na sukces. Do boju więc Panie i Panowie!

Odwrócony
Odwrócony
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Nie podpisałem się. Przepraszam ,,Odwrócony”

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu

Chcesz przeżyć fajna przygodę za pieniądze podatnika, bo nie stać na żaden wyjazd?
Wstąp do WOT, dadzą ubranko, onuce,które również wypiorą, za jedzonko też nie zapłacisz, a jeszcze dostaniesz kasę na drobne wydatki (na piwko też starczy).
Zapraszamy,
a podobno za mundurem panny sznurem…

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Jest to kontynuacja pomysłów Macierewicza–a do tego mógł się nadać tylko BŁASZCZAK, — to wyrzucone pisniądze w błoto— A ZADŁUŻENIE POLSKI, PRZEZ TĄ PISOWSKĄ BANDĘ–W CHWILI OBECNEJ WYNOSI JUŻ — 5 bilionów złotych, a oni dalej sypią pomysłami które tylko zwiększają inflację —-

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x