Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od malucha aż po ośmioklasistę. Wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego


Dnia 19 maja br., 76 uczniów – od maluchów po ósmoklasistów – zaśpiewało wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. To uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawadach, którzy biorą udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury  z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


To już czwarta edycja konkursu „Do hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęło patronat nad konkursem. Szkoła Podstawowa w Zawadach jest jedyną w gminie Lipowiec Kościelny, która zdecydowała się wystartować w tegorocznej edycji konkursu.

To był bardzo emocjonujący koncert. Zadanie wcale nie było łatwe, bo uczniowie musieli znać cały hymn na pamięć, wykonanie musiało być „na żywo”, wykluczone było nagłośnienie. Uczniowie wykonali także dwie pieśni hymniczne: ”Rotę” i „Żeby Polska była Polską”. Wymagania jury konkursowego były bardzo precyzyjne: we wspólnym śpiewaniu musiała wziąć udział, co najmniej połowa uczniów. Wszyscy uczniowie wyrazili chęć udziału w konkursie i brali udział w przygotowaniach do występu. Podczas uroczystości wystąpiło ponad 85% wszystkich uczniów.
Uczestnictwo w tym wydarzeniu, to przede wszystkim wielka radość z zaangażowania całej społeczności Szkoły Podstawowej w Zawadach. Wiele tygodni pracy – pani Anny, która przygotowała chór od strony muzycznej, zaangażowanie pani dyrektor Barbary Stańczak, nauczycieli oraz wszystkich uczniów w to wielkie wydarzenie uczące miłości do naszej ojczyzny, było ogromne. To bardzo istotne, aby uczniowie naszej szkoły wiedzieli o tym, czym jest i jak ważny jest patriotyzm. Tego typu wydarzenia, poprzez wspólne śpiewanie pieśni hymnicznych i wspólne przygotowanie dekoracji, budują poczucie więzi narodowej.

– Podczas koncertu duchowo wspierał uczniów wójt Gminy Lipowiec Kościelny- pan Jarosław Goschorski oraz rodzice uczniów.  Jestem dumna z naszych uczniów, to był bardzo dobry występ – podsumowała pani Anna Szczepańska, nauczycielka muzyki.

źródło i fot. Sp w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x