Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ruszyła Legia Akademicka z udziałem instruktorów 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej


W maju w uczelniach wyższych ruszył program Legii Akademickiej. W ramach programu, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jest jednostką patronacką dla Państwowej Uczelni Zawodowej z Ciechnowa oraz Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego z Siedlec.


Zajęcia w ramach programu odbywają się m.in. w Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. Bierze w nich udział 31 studentów z 5 różnych uczelni wyższych. Zajęcia z zakresu taktyki, regulaminów, medycyny pola walki oraz szkolenia bojowego prowadzą z nimi instruktorzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej oraz podchorążowie odbywający praktyki u mazowieckich terytorialsów. Programowe wykłady oraz zajęcia praktyczne na uczelni potrwają do końca maja.

Program Legii Akademickiej opracowany został w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Składa się z modułu podstawowego oraz podoficerskiego. Zajęcia prowadzi zarówno kadra uczelni jak i instruktorzy jednostki patronackiej. Zajęcia odbywają się w formie wykładów i pokazów jak również powstało kilkanaście kursów umieszczonych na platformie e-learningowej, specjalnie przygotowanej na potrzeby programu przez Regionalne Centrum Informatyki w Krakowie.

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
6 miesięcy temu

Ciekawe czym kasodojcy się jeszcze mogą pochwalić?

Wolność
Wolność
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Chyba tylko mierzeniem temperatury

Anonim.
Anonim.
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Poczekaj, poczekaj. Pochwalą się, pochwalą jak zaczną pałować ludzi którzy nie wytrzymają tego co się dzieje i ruszą z protestami na stolicę, będą chronić tych co im wikt i opierunek zapewniają i to z pełnym zaangażowaniem.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x