Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od 1 czerwca można składać wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła


Od dnia 1 czerwca br. można składać do urzędu miasta wnioski o dotację celową na wymianę źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława.


Miejsce składania wniosków:

Urząd Miasta Mława – Kancelaria

Stary Rynek 19, 06-500 Mława

Termin i czas składania wniosków:

Od 1 czerwca 2022 roku do 30 września 2022 roku

poniedziałki, środy, czwartki i piątki – w godzinach 8.00-16.00

wtorki – w godzinach 8.00-18.00

Podstawa prawna:

– uchwała Nr XXVII/377/2021 Rady Miasta Mława z dnia 18 maja 2021 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z 2021 r., poz. 4957).

Dokumenty wymagane do załatwienia sprawy

 1. Wniosek o przyznanie dotacji na wymianę źródła ciepła (wypełniony we wszystkich wersach, podpisany czytelnie przez Wnioskodawcę).
 2. Dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością (kserokopia księgi wieczystej lub wydruk z elektronicznej księgi wieczystej).
 3. 3.  Oświadczenie współwłaściciela/wszystkich współwłaścicieli nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację przedsięwzięcia ujętego w niniejszym wniosku o dofinansowanie (jeśli budynek/lokal objęty jest współwłasnością).
 4. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wnioskodawcy będącego osobą fizyczną, a w przypadku współwłasności nieruchomości oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych złożone przez każdego współwłaściciela nieruchomości, której dotyczy wniosek (odrębne oświadczenia we własnym imieniu).
 5. Oświadczenie dotyczące prowadzenia/nie prowadzenia działalności rolniczej oraz prowadzenia/ nie prowadzenia działalności gospodarczej na nieruchomości, której dotyczy wniosek.
 6. Oświadczenie o nie otrzymaniu pomocy publicznej w latach 2020 – 2022 lub oświadczenie o otrzymaniu pomocy publicznej w ww. okresie wraz z zaświadczeniem/wykazem dotyczącym otrzymanej w tym okresie pomocy publicznej (składają wyłącznie podmioty prowadzące działalność rolniczą lub działalność gospodarczą będące Wnioskodawcami).

Informacje dodatkowe:

 • W imieniu Wnioskodawcy może działać ustanowiony przez Niego pełnomocnik.
 • W przypadku współwłasności nieruchomości, której dotyczy wniosek o dotację celową Wnioskodawcą może być jedna spośród osób będących współwłaścicielami nieruchomości, przy czym wymagane jest złożenie oświadczeń o wyrażeniu zgody przez pozostałych współwłaścicieli.
 • Z uwagi na konieczność osobistego uczestnictwa Wnioskodawcy/Pełnomocnika w procedowaniu wniosku o dotację celową (uzupełnienie wniosku w zakresie niezbędnym, udzielenie ewentualnych wyjaśnień, podpisanie umowy o udzieleniu dotacji celowej, złożenie wniosku o wypłatę dotacji celowej itp.) niezbędne jest, aby Wnioskodawca/Pełnomocnik pozostawał dyspozycyjny/dostępny w kontakcie telefonicznym w okresie po złożeniu wniosku.
 • Wnioskodawca winien powstrzymać się z wymianą źródła ciepła (w tym także zakupem nowego źródła ciepła i komponentów składowych źródła ciepła), o którego finansowanie/dofinansowanie dotacją celową wnioskuje, do czasu przeprowadzenia kontroli starego źródła ciepła podlegającego wymianie. Kontrolę przeprowadzają upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta Mława i następuje to w ciągu 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy o udzieleniu dotacji.
 • Wnioski zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Mława będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia w roku 2022 (do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w roku kalendarzowym).
 • Wymianę źródła ciepła z udziałem dotacji celowej należy wykonać i zakończyć najpóźniej w terminie do dnia 30 listopada 2022 r.
 • Wniosek oraz załączniki w formie elektronicznej do pobrania dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława, natomiast w formie papierowej można pobrać w holu Urzędu. 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej

Numer  telefonu: 23/654 64 38 wew. 311 i 312

Wzory wymaganych dokumentów dostępne są TUTAJ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bcc
Bcc
6 miesięcy temu

Po co składać wnioski i kosztować się skoro tylko doplaty są do kopciuchów

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x