Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Krew jest potrzebna apeluje RCKiK


Jak co roku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie apeluje, aby włączać się do akcji honorowego krwiodawstwa. 


„W związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz zwiększonym zapotrzebowaniem na krew i jej składniki, serdecznie zapraszamy do wspierania i dzielenia się tym cennym darem jakim jest krew. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić” – przypomina RCKiK.

Warszawski RCKiK publikuje też codzienny raport, informujący o zapasie krwi i płytek krwi.

Niemal każdy może dołączyć do grona osób, które chcą i mogą podzielić się tym bezcennym darem. Krew jest pobierana od pełnoletnich, zdrowych osób, które zadeklarują swoją dobrą wolę. Krwiodawstwo w Polsce jest oparte na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Każda osoba, która chociaż raz oddała krew lub jej składniki, otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi.

Zobacz nowy spot przypominający dlaczego warto dzielić się swoją krwią TUTAJ

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x