Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie przybędzie 14 solarno-wiatrowych punktów świetlnych


fot. ilustracyjne


Na ulicach Bronisława Malinowskiego i Jana Kochanowskiego w Mławie wkrótce pojawią się nowe, ekologiczne, solarno-wiatrowe punkty świetlne. Na ich dostawę i montaż Miasto Mława pozyskało 97 016 zł dofinansowania od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W ramach zadania zostanie wykonanych 14 punktów świetlnych (solarno-wiatrowych) w granicach pasa drogowego ulic Bronisława Malinowskiego (11 punktów świetlnych) oraz Jana Kochanowskiego (3 punkty świetlne). Przewidywany termin realizacji to II i III kwartały 2022 r.

Montaż lamp hybrydowych przysłuży się poprawie bezpieczeństwa użytkowników ulic i mieszkańców przyległych posesji, poprawie warunków komunikacji pieszej oraz podniesieniu walorów użytkowych i estetycznych ulicy. Dzięki zastosowaniu zasilania zewnętrznego poprzez panele fotowoltaiczne oraz siłownię wiatrową, lampy hybrydowe pozwolą na uniezależnienie się od sieci energetycznej. Ponadto, ich samowystarczalność pozwoli uzyskać efekt ekonomiczny w postaci obniżenia zużycia prądu.

Na realizację zadania Miasto Mława pozyskało od Samorządu Województwa Mazowieckiego 97 016 zł dofinansowania w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
eliza
eliza
2 lata temu

Żar,t na Kochanowskiego jest jeden budynek prywatny.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x