Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mistrzyni lekkiej atletyki Lidia Chojecka – Leandro trenowała terytorialsów


W niedzielę 15 maja na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbył się trening z multimedalistką w biegach krótkodystansowych, finalistą olimpijską, Lidią Chojecką – Leandro, która od 2020 roku jest żołnierzem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Organizatorem treningu była 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, której jeden z batalionów mieści się w Siedlcach. To właśnie w siedleckim, 53 batalionie lekkiej piechoty od blisko półtora roku służy olimpijka, st. szer. Lidia Chojecka – Leandro.

dobry żołnierz to przede wszystkim żołnierz sprawny– mówi dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, który także wziął udział w treningu.

St. szer. Chojecka jest obecnie trenerką lekkiej atletyki.

wcześniej sama uprawiałam lekką atletykę, biegałam przez 20 lat, teraz pracuję z dziećmi. Bardzo się cieszę, że mogę też realizować swoją pasję i pracę razem z żołnierzami – skomentowała Chojecka.

W treningu udział wzięło ponad 60 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT oraz kilkoro osób, pasjonatów sportu, ponieważ trening był otwarty dla mieszkańców regionu.

Była to pierwsza taka inicjatywa mazowieckich terytorialsów, w przyszłości planowane są kolejne „Treningi z Mistrzem”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
6 miesięcy temu

Takie dokonania kasodojaczy, że o ho ho. Ale czym by tu jeszcze się pochwalić. Może z sznurowania butów na czas.

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

A czy te wojsko z chorego pomysłu wybitnego stratega MACIEREWICZA —potrafi chociaż te buty zasznurować !!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x