Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie z Zawad odwiedzili Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawadach odwiedzili Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie – pierwszą w województwie mazowieckim placówkę udzielającą wsparcia osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną lub ruchową w stopniu umiarkowanym i znacznym.


Uczniowie przedstawili swoje talenty muzyczne i aktorskie. Zarówno pracownicy, jak i podopieczni placówki byli pod wielkim wrażeniem zdolności i wysokiego poziomu artystycznego, jaki zaprezentowali. Po części artystycznej przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu wręczyły podopiecznym kartki, które własnoręcznie wykonały wolontariuszki z klasy ósmej. Pani Anna Szczypińska, kierownik PCOM, podziękowała młodym aktorom i piosenkarzom za piękny występ i zachęciła do kolejnych odwiedzin. Następnie wręczyła uczniom i opiekunom, pani Joannie Kaczerskiej i Magdalenie Chudej, słodkie upominki. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie ośrodka. Uczniowie dowiedzieli się na jakich zasadach funkcjonuje placówka oraz mieli okazję zobaczyć wszystkie pokoje i gabinety znajdujące się w budynku.

Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu. Cieszyli się, że mogli wywołać radość i uśmiech na twarzach podopiecznych. Była to wspaniała lekcja miłości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x