Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znamy laureatów konkursu „Kocham Cię Polsko”


11 maja 2022 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej Filia w Mławie odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII ph. Kocham Cię Polsko”.


Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja piękna i kultury języka  polskiego, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych oraz prezentacja i promowanie młodych talentów;

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, ponieważ  do udziału w konkursie zakwalifikowało się ostatecznie 37 uczniów z powiatu mławskiego, a poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki. Ostatecznie komisja konkursowa w składzie: Helena Grącka- przewodnicząca, oraz Janusz Dębski, Agata Mierzwa i Anna Wesołowska, postanowiła przyznać:

I miejsce- Martyna Wesołowska- SP nr 6 w Mławie

II miejsce- Antonina Łukasik – SP nr 1 w Mławie

III miejsce – Julia Rutecka- SP nr 4 w Mławie

Ponadto wyróżniono: Gabriela Zawodnik- SP w Wieczfnii Kościelnej, Hubert Szczepański- SP w Wyszynach Kościelnych, Daria Waśniewska- SP nr 3 w Mławie, Robert Jurkiewicz- SP nr 2 w Mławie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom podziękowania wraz ze słodkim załącznikiem.

– Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za wkład pracy związany z przygotowaniem i opieką nad uczniami – mówi Agata Mierzwa, kierownik mławskiej filii Biblioteki Pedagogicznej  .

źródło i fot. BP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x