Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W „13” wystawa Ewy Stangrodzkiej „Na dwóch krańcach świata”


Galeria „13”i Ciechanowski Klub Fotograficzny zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Stangrodzkiej pt.„Na dwóch krańcach świata”, który odbędzie się w piątek 13 maja o godzinie 1800 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.


Wystawa liczy ponad 50 fotogramów, ukazujących cząstkę przyrody dwóch krajów USA i Polski- ziemi ciechanowskiej. Autorka poprzez swoje zdjęcia udowadnia, że mazowieckie krajobrazy i przyroda wcale nie są gorsze od amerykańskich, warte także pokazywania.

Ewa Stangrodzka – Kozłowska, ciechanowianka, poetka, dziennikarz Tygodnika Ciechanowskiego i Mazowieckiego. Jest przewodnikiem turystyczny po Ciechanowie i Opinogórze, Mazowszu, Warmii i Mazurach oraz Świętokrzyskiem, pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych z językiem niemieckim oraz instruktor przewodnictwa, członkiem zarządów Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej i Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich, a także inicjatorką powołania w 2007 roku Ciechanowskiego Oddziału SAP, prezesem kadencji 2007 – 2012. Współautorka przewodnika po Północnym Mazowszu „Są takie miejsca” i autorka dwóch tomików poezji „Kamień czasu” i „Siedem Łez” oraz licznych wierszy w almanachach i zbiorach poezji.

Jej utwory poetyckie tłumaczono na język węgierski i niemiecki. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. W 2017 roku otrzymała Literacką Nagrodę im. Stefana Żeromskiego, a w 2019 –  nagrodę im. Bolesława Prusa, obie przyznawane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Autorów Polskich. Bierze udział w poetyckich spotkaniach autorskich, prowadzi lekcje i spotkania regionalne w szkołach i muzeach. Podróżuje z pasją i fotografuje. Uczestniczy w plenerach i wystawach fotograficznych.

W czasie spotkania będziemy mogli poznać osiągnięcia i dokonania Ewy- te artystyczne i zawodowe. Posłuchamy jej wierszy w wykonaniu Krzysztofa Bieńkowskiego z Płocka, zaś o stronę muzyczną zadba ciechanowska piosenkarka Joanna Kiszkurno, która zaprezentuje się w repertuarze rozrywkowym. Nie zabraknie także konkursów, słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2022r.

Zaprasza i szczególnie poleca Janusz Dębski-opiekun Galerii „13”  – miejsca przyjaznego kulturze i ludziom.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x