Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyruszyli śladami powieści Bolesława Prusa


Pięćdziesięcioosobowa grupa chętnych, wyruszyła w sobotę 7 maja do Warszawy, by przemierzyć szlak literacki śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Uczestnicy wycieczki zobaczyli miejsca, w których autor powieści ulokował sklep „J. Mincel & S. Wokulski” i mieszkanie Ignacego Rzeckiego, kamienicę, w której na drugim piętrze mieszkał Wokulski, oraz place, kościoły, budynek sądu, domy i ogród botaniczny obecne do dziś na kartach tej wspaniałej powieści. Przewodniczka w niezwykle przystępny sposób nakreśliła szerzej historię i specyfikę dziewiętnastowiecznej Warszawy.


Wycieczka była częścią realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie projektu „Wszystkie światy Bolesława Prusa”.

źródło i fot. Biblioteczna Unia Mławska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

tylko dla pasożytów z mławskich urzędów to było

ewa
ewa
6 miesięcy temu

Wspaniała wycieczka. Gdzie można dowiedzieć się o tego typu wyjazdach? Sama bardzo chętnie bym z takiej wycieczki skorzystała.

ivi
ivi
6 miesięcy temu
Reply to  ewa

Informacja o wycieczce była zamieszczona na stronie internetowej biblioteki, na profilu biblioteki na facebooku oraz na zewnętrznych i wewnetrznych tablicach obok wejścia do biblioteki.

Prius
Prius
6 miesięcy temu

Też bardzo często organizowane są wycieczki dla grona nauczycielskiego śladami Stasia i Nel , jednak czytanie lektur jak widać to coś fajnego. Generalnie czekam na wycieczkę z realia Odyseji Kosmicznej ale są bardzo drogie.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x