Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto zapłaci za naprawę uszkodzonych chodników i ulic?


Często jesteśmy świadkami jak pracownicy różnych firm wykonują prace w pasie drogowym. Zwykle taka niespodziewana obecność koparki czy koparko-ładowarki na drodze oznacza jakąś awarię licznie umiejscowionych pod jezdnią czy chodnikiem różnych instalacji. Na problem związany z usunięciem powstałych w trakcie napraw i po ich zakończeniu uszkodzeń zwrócił uwagę jeden z czytelników.


„Zwracam się z zapytaniem, kto będzie naprawiał i za czyje pieniądze naprawę uszkodzonych chodników i ulic oraz innych elementów drogi, podczas awarii sieci wod-kan. 21.04.2022 r. była naprawiana sieć wodociągowa w ul. Płockiej i oczywiście pan koparkowy zaparkował na chodniku, i przednią łyżką i podporami koparki niszczył kostkę na chodniku, dlaczego nie podstawią drewnianych podkładów aby nie niszczyć chodników. Czy  tak jest jakiś kierownik, osoba odpowiedzialna!!!!!! jedno naprawiają a drugie niszczą. I to nie jest pierwszy raz, czy ktoś poniesie za to karę i jaką, pytam. Nie wspominając o tym jak „łatane są wszelkie nierówności i dziury na ulicach – czy ktoś to w ogóle kontroluje i odbiera ten bubel!!!!” – napisał do nas czytelnik.

Ponieważ do tablicy została tu imiennie wywołana miejska spółka WODKAN, poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sytuacji i otrzymaliśmy odpowiedź, którą cytujemy poniżej.

„Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Mławie pragnie podziękować za zwrócenie uwagi na powszechnie istniejący problem z którym notorycznie borykają się wszyscy użytkownicy koparko- ładowarek. Informujemy, że w przypadku tylnych podpór koparko-ładowarki dedykowane są gumowe nasady (takie posiadamy zamontowane na stałe przy naszych maszynach), niestety jeśli chodzi o przednią łyżkę koparko- ładowarki to jeszcze żaden producent nie wyprodukował niczego co ułatwiłoby pracę operatorom a byłoby na stałe przytwierdzone do łyżki i pozwoliłoby chronić elementy infrastruktury drogowej przed ich zarysowaniem bądź uszkodzeniem. Taki element na przedniej łyżce byłby zrywany każdorazowo przy nabieraniu urobku .
Nasz Zakład dokłada wszelkich starań żeby radzić sobie z tym problemem poprzez stosowanie podkładów z drewnianych belek, bądź gum, lecz biorąc pod uwagę specyfikę i różnorodność wykonywanych przez nas prac nie jesteśmy w stanie każdorazowo przewidzieć jakiej wielkości podkład i z jakiego materiału w danym momencie będzie nam potrzebny, a tym bardziej gdy jedziemy usuwać awarię na sieci wodociągowej.
Podczas usuwania awarii mamy do czynienia z ogromną presją czasu, a pracownicy bardzo starają się w jak najkrótszym czasie, dostać się (w nasiąkniętym gruncie napotykając na liczne media tj. światłowody, kable energetyczne, rury gazowe) do infrastruktury wodociągowej położonej poniżej tychże przeszkód, żeby móc jak najszybciej usunąć awarię i wznowić przepływ wody na danym odcinku sieci i to jeszcze w taki sposób żeby nie zakłócić pracy i życia codziennego, Odbiorcom naszych usług na terenie Miasta Mława.
Co do Pana stwierdzenia dotyczącego „łatania  wszelkich nierówności i dziur na ulicach” pragniemy nadmienić, że Spółka nie zajmuje się bieżącym utrzymaniem i naprawą infrastruktury drogowej. Jeśli chodzi o naprawy nawierzchni po swoich pracach, Zakład „WOD-KAN” Sp. z o.o. posiada do tego celu wynajętą profesjonalną firmę wyspecjalizowaną tylko i wyłącznie w takich naprawach”.

Nie rozsądzając tu nawet konkretnego przypadku, trzeba jednak zauważyć, że każda ingerencja w infrastrukturę drogową pozostawi po sobie ślady, szczególnie na nawierzchni asfaltowej. A jaki jest stan miejskich ulic w Mławie najlepiej wiedzą ci, którzy nimi na co dzień się poruszają.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Renata W
Renata W
6 miesięcy temu

Ktokolwiek z wod kan wydał oświadczenie, że nie naprawiają po sobie ,jest zwykłym kłamcą. Sama widziałam jak pracownicy wod kan układają kostkę, mało tego- kostką latają asfalt (profesjonalnie)!? Żenada i do tego stek bzdur.

Younger junior plumber
Younger junior plumber
6 miesięcy temu

Awaria, wodomierz, zawór, pakuły…
Papraki z wod- kanu kostkę popsuły…
Koparka, wykop,wodociąg, zgrzew…
Nie naprawją pewnie jej… ‍♂️

obserwator
obserwator
6 miesięcy temu

Sama nie wiem co w tym mieście się dzieje. Z dzisiejszego dnia: jedzie sobie chłopiec hulajnogą (elektryczną) do szkoły (ul. Żuromińską) jedzie sobie, jedzie a tu nagle brak chodnika, częściowo rozebrany, kostka wrzucona niechlujnie jak popadnie.
Przewrócił się dzieciak, pewnie coś mu się stało – ciekawe KTO ZA TO ODPOWIE!? Oczywiście nie było żadnego oznakowania.
Ogólnie rzecz ujmując aktualny stan chodników i jezdni w niektórych miejscach jest straszny. Druga kwestia to brak chodników np. na wspomnianej Żuromińskiej, często piesi -starsi, młodsi, dzieci w wieku szkolnym zmuszeni są poruszać się po jezdni bo miasta nie stać na chodnik- bo drogo, a wykładanie ronda, skwerków i innych miejsc kamieniem jest ok:(
TYLKO CZEKAĆ AŻ ZDARZY SIE TRAGEDIA!

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Tak, zrobienie wielkich porządków przed rezydencją pod lasem też jest w porządku. Ciekawe jakie to były koszty, zrobiono to w tempie ekspresowym. Na takie rzeczy są pieniądze, bo równi i równiejsi- niestety, zawsze tak było i zmian na lepsze nie widać.
A’propos chłopca, rodzice winni domagać się odszkodowania ood zarządcy, tak myślę. Takich rzeczy nie wolno odpuszczać.

Kierowca
Kierowca
6 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Musicie sobie zdać sprawę że Mława to prowincja nie tak dawno pasly się tu krowy więc pomalutku Mława dogoni za kilkadziesiąt lat nas z wielkich miast

taka moja rada
taka moja rada
6 miesięcy temu

dobra już zostawcie Dusiniaka w spokoju bo ucieknie na zwolnienie bo już chyba znieśli jej zakaz i może wystawiać zwolnienia bo znowu kolejka pod bramką albo pokaże paszport covidowy wiadomo jak łatwiony i was zgasi

Anon
Anon
6 miesięcy temu
Reply to  taka moja rada

Nie spinaj się bo ci ciśnienie w kranie spadnie

TWOJA PRACOWNICA
TWOJA PRACOWNICA
6 miesięcy temu

JAK POWIATOWA DROGA TO TA PARTYJNA UKŁADOWA LOCHA ODPOWIADA CHYBA?

Bcc
Bcc
6 miesięcy temu

To jest tylko pan koparkowy, gdyby miał w głowie więcej to by był kimś innym. Przepraszam ale pisze tylko o tym panie. Jest wiele osób prowadzących usługi dla ludności i Ci naprawdę zostawiają ład i porządek

Nauczyciel
Nauczyciel
6 miesięcy temu

A Tomaszewski i Kowal co robią? Kto odbiera pas drogowy? Popatrzcie co się dzieje chodnik nowo położony a oni dają pozwolenie na rozkopane chodnika, przykład ul. Szpitalna na samym końcu, ułatali kostke łopatami i gotowe i zaraz zapadnie się. Al SW. Wojciecha wyjazd z budowy wszystko porozwalane lampy krzywe pozawadzane. I można dużo przykładów podawać. A Kowalewski co na to: piękna Mława. Mieszkańcom karze zgłaszać. A sam co widzi?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

Many, many i nic poza tym.

Pablo
Pablo
6 miesięcy temu

Papraki z wod-kanu nie potrafią porządnie ubić ziemi po wykopie, żeby się nie robił dół po tygodniu – za to powinien zapłacić nadzorujący pracę.

Mańjusz
Mańjusz
6 miesięcy temu

To zależy od Ratusza czy wyegzekwują naprawę uszkodzeń czy nie.

vIncent
vIncent
6 miesięcy temu

Z funduszu odbudowy z UE. Tusk powiedział ostatnio że piniędzy nie ma bo trzeba napisać podanie i kasa będzie. Nawet powiedział że pomoże napisać. Czy zagadkę rozwiązałem ?

Mariola
Mariola
6 miesięcy temu

No jak kto ? Podatnik, mieszkaniec. Głupie pytanie.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x