Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Handlowca w Mławie już w najbliższą sobotę! Co zobaczymy w programie?


Drodzy Państwo, serdecznie zapraszamy na Dzień Handlowca w Mławie. Wydarzenie stanowi ukłon w stronę Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków i ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat najciekawszych zjawisk, które możemy zaobserwować w XX-wiecznej architekturze Mławy.


Spotykamy się w sobotę 14 maja o godzinie 12:00 przed Miejskim Domem Kultury w Mławie. W pierwszej części wydarzenia odbędzie spacer po śródmieściu. W trakcie postaramy się zwrócić uwagę na wybrane przykłady XX-wiecznej architektury Mławy, a zaproszeni goście przedstawią historie z życia obiektów. Spacer uatrakcyjnią przygotowana na tę okazję mapa – mini przewodnik po Mławie oraz możliwość wykonania na koszulce grafiki z wizerunkiem tzw. Handlowca. Punkt z produkcją nadruków poprowadzić Henryk Kwiatek z warszawskiej Kwiaciarni Grafiki. W związku z tym, warto zabrać ze sobą dodatkowy t-shirt, najlepiej w jasnym kolorze.

Twarzą wydarzenia został przywołany wyżej Handlowiec, czyli znajdujący się przy ul. Chrobrego 7, powojenny dom towarowy. To najmłodszy lokalny zabytek i jeden z najmłodszych zabytków Mazowsza oraz jeden z dwóch tego typu obiektów w kraju, które mogą pochwalić się indywidualną ochroną konserwatorską. Dlatego w trakcie wydarzenia podejmiemy próbę nieco szerszego spojrzenia na tematykę powojennych obiektów handlowych. O godzinie 16 w sali konferencyjnej MDK, w bloku prelekcji, opowiemy o „Mławie – mieście handlarzy”, a zaproszeni goście przedstawią przypadki olsztyńskiego i lubelskiego domu towarowego oraz podzielą się doświadczeniami, w związku z działaniami zmierzającymi do ich ochrony. Podejmiemy również próbę przeglądu tego typu obiektów znajdujących na się terenie kraju.

Wydarzenie dopełni wystawa grafik ilustrująca architektoniczne motywy w twórczości Pawła Kłudkiewicza i Henryka Kwiatka -foyer Miejskiego Domu Kultury, a także „Jazz w Kosmosie”, czyli koncert sekstetu Wonky Town – sala kina.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe. Pomysłodawcą i kuratorem wydarzenia jest Bartłomiej Ponikiewski. Serdecznie zapraszamy!

Program wydarzenia:

  • 12:00 – 14:30 Spacer po śródmieściu Mławy (początek wejście główne do Miejskiego Domu Kultury, ul. Stary Rynek 13)
    • 15:00 – 16:00 Przerwa obiadowa
    • 16:00 – 18:00 Prelekcje zaproszonych gości (sala konferencyjna Miejskiego Domu Kultury)
    • 18:00 – 18:30 Oprowadzanie po wystawa plakatów (foyer Miejskiego Domu Kultury)
    • 18:30 – 20:00 Jazz w Kosmosie. Koncert sekstetu Wonky Town (Kino Kosmos)

Szczegółowy program jest dostępny na stronie wydarzenia:https://fb.me/e/1CHOhZWQy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
6 miesięcy temu

A to dopiero wydarzenie !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x