Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ćwiczenie taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-22 również nad Mazowszem


Od wczoraj, do 13 maja w kilku miejscach w Polsce mundurowi będą trenować procedury, sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, szkolenia będą się odbywały w przestrzeni powietrznej RP m.in. w województwie mazowieckim.


– W trakcie ćwiczenia przeprowadzone zostaną cztery epizody. Głównym celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego – informuje biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

W ćwiczeniu biorą udział m.in.: Dowództwo Operacyjne RSZ z podporządkowanymi centrami i ośrodkami, Dowództwo Generalne RSZ z podległymi jednostkami wojskowymi, Żandarmeria Wojskowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz podchorążowie uczelni wojskowych.

źródło: MUW w Warszawie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ELDO mondo
ELDO mondo
2 lata temu

Faktycznie na niebie można zauważyć unikaty typu Chenook czy ” wirnikowca ” manewry bym rozszerzył też o cyberprzestrzeń i zapukał w kilka drzwi….tak konkrolnie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x