Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znamy wyniki rankingu. Najbardziej poważane zawody to …?Ranking poświęcony prestiżowi zawodów z perspektywy Polaków pokazał, że to te związane z ochroną życia i zdrowia są uznawane za najbardziej poważane. Na samym dole rankingu znaleźli się politycy, posłowie i influencerzy.

Zakończyła się druga edycja ogólnopolskiego badania agencji SW Research poświęcona tematyce prestiżu zawodów z perspektywy Polaków. W czołówce zestawienia znalazły się cztery zawody związane z ochroną życia i zdrowia, które uznano za najbardziej poważane. Na pierwszym miejscu – strażak z wynikiem 81 proc, na drugim – ratownik medyczny (80 proc.), na trzecim lekarz – 72 proc, zaś na czwartym miejscu uplasowały się pielęgniarki. Głosowało na nie aż 70 proc. respondentów.

– Ratowanie zdrowia i życia niejednokrotnie wiąże się z dużą dozą poświęcenia i bohaterstwa, co w naturalny sposób wywołuje w społeczeństwie wysoki szacunek dla przedstawicieli związanych z tą dziedziną życia. To tłumaczy tak wysoką pozycję strażaka i ratownika medycznego –  komentuje wiceprezes agencji SW Research, Piotr Zimolzak.

Swoją pozycję względem rankingu z 2021 roku istotnie poprawili informatycy (59 proc.- skok aż o 5 miejsc), nauczyciele (57 proc.- skok o 4 miejsca) oraz górnicy (62 proc.- skok o 2 miejsca).

W opublikowanym rankingu znalazło się także miejsce dla najmniej poważanych zawodów. Listę zamyka influencer (16 proc.).

– Influencer to jedna z najmłodszych kategorii zawodowych i od momentu powstania tego terminu eksperci spierają się, czy jest to profesja sensu stricto – dodaje Zimolzak.

Na niskich pozycjach znalazł się również działacz partii politycznej (17 proc.), youtuber (18 proc.), a także poseł na Sejm (19 proc.).

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ChadaRIP
ChadaRIP
6 miesięcy temu

A w rankingu na najmniej poważany zawód zwycięstwo przypadło: Uwaga uwaga !
„Pan policjant !”
Gratulacje.
Swoją droga dużo młodych się widzi teraz w Muawie jak się rozwożą policyjnymi autami kupionymi z naszych podatków ale jak się w życiu nic nie potrafi robić, szkoły nie mają, na codzień każdy z nimi jechał to dobra opcja zostać . . . ., przynajmniej teraz mogą się podbudować haha. Obciach

22222
22222
6 miesięcy temu
Reply to  ChadaRIP

Coś w tym prawdy jest, niestety.

Bcc
Bcc
6 miesięcy temu

Szanujemy ludzi, którzy ratują życie i zdrowie. To dlaczego tak często ich opluwany ? Wśród orłów są i wrony. To chyba jedyne wytłumaczenie.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x