Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z Mławy nad morze znów pojedziemy Słonecznym


W sobotę 25 czerwca 2022 r. spółka „Koleje Mazowieckie – KM” planuje wznowienie (jeśli pandemia lub inne uwarunkowania nie pokrzyżują tych planów) wakacyjnego, kolejowego połączenia Mazowsza z Pomorzem pociągiem „Słoneczny”, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.


Pociąg zatrzyma się w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Sopocie i Gdyni Głównej. Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku, Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce.

Oprócz pociągu „Słoneczny”, który będzie kursował codziennie w wakacje, w weekendy i święta uruchomione zostanie drugie wakacyjne połączenie „Słoneczny Bis” z Warszawy do Gdyni.

Podróż „Słonecznym” do Trójmiasta trwa nieco ponad 3 godziny, zaś do Ustki 5,5 godziny. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Wagony są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
6 miesięcy temu

Wiadomo już ile będzie miał opòźnienia ?

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
6 miesięcy temu

Pociąg ,,Słoneczny” oraz ,,Słoneczny BIS” postój zaplanowany będą miały na przystanku Mława Miasto.

Podróżnik
Podróżnik
6 miesięcy temu

Nie wiadomo na której staci będzie zatrzymywał się, na Mława czy na Mława Miasto?

Janek
Janek
6 miesięcy temu
Reply to  Podróżnik

Zawsze zatrzymywał się na Mława Miasto

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x