Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ranny orzeł bielik na drodze. Uratowali go żuromińscy policjanci


Żuromińscy policjanci otrzymali w środę niecodzienne zgłoszenie. Pomocy potrzebował ranny bielik, który znajdował się na drodze. Orzeł został przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku, gdzie wraca do zdrowia.


W ubiegłą środę do dyżurnego żuromińskiej komendy Policji zgłosił się mężczyzna i powiadomił o dużym drapieżnym ptaku, który znajdował się na drodze między Olszewo a Dębsk w gminie Żuromin. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy znaleźli orła bielika na drodze. Funkcjonariusze  zabezpieczyli odcinek drogi by drapieżnik nie wpadł pod koła przejeżdżających samochodów. Mundurowym udało się przemieścić orła na pobliskie pole. Bielik próbował poderwać się do lotu, ale każda próba kończyła się niepowodzeniem.

Na miejscu zgłoszenia pojawił się również żuromiński miłośnik ptaków. Wspólnymi siłami udało się schwytać rannego bielika, który miał ranne prawe skrzydło.

Orzeł bielik przewieziony został do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku w Nadleśnictwie Olsztynek.

Liczymy na to, że bielik szybko wróci do zdrowia i będziemy mogli go znów podziwiać na niebie.

źródło i fot. KPP Żuromin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miłośnik VAT
Miłośnik VAT
6 miesięcy temu

Nikt za moje podatki nie będzie ratował orłów a tym bardziej za swoje pieniądze i po służbie . Niedzielni bohatowie od ptaków.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x