Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dlaczego w urzędzie skarbowym nie ma kasy?


Dlaczego Urząd nie posiada na miejscu okienka kasowego ile osób obecnie zatrudnia mławski Urząd Skarbowy? Czy nie można jednej skierować do przyjmowania opłat? – dopytuje jeden z czytelników. Na jego prośbę postanowiliśmy o tą sprawę zapytać, bo rzeczywiście, wcześniej takie okienko kasowe w urzędzie funkcjonowało.


„Załatwiałem sprawę w Urzędzie Skarbowym. Jakim moim zdziwieniem było brak możliwości dokonania opłaty skarbowej w Urzędzie na miejscu. Dlaczego Urząd nie posiada na miejscu okienka kasowego ile osób obecnie zatrudnia Mławski Urząd Skarbowy? Czy nie można jednej skierować do przyjmowania opłat?. Czyje jest to zarządzenie? wewnętrzne czy może ktoś wyżej zatwierdził taką decyzję o braku okienka kasowego. Z tego co się orientuję to tylko Urzędy na Mazowszu są tak przyjazne dla petentów” – napisał do nas czytelnik.

Ponieważ naczelnicy urzędów skarbowych nie udzielają przedstawicielom prasy bezpośrednich odpowiedzi, zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii do  Administracji Skarbowej w Warszawie. Poniżej cytujemy otrzymaną odpowiedź.

– Uprzejmie informuję, że od ponad 4 lat urzędy skarbowe woj. mazowieckiego nie posiadają własnych kas gotówkowych. W tym czasie obsługa kasowa realizowana była za pośrednictwem firm zewnętrznych. Ostatnia umowa na zastępczą obsługę kasową w urzędach skarbowych woj. mazowieckiego wygasła z dniem 31 grudnia 2021 roku, o czym informowaliśmy szeroko w mediach.

Z uwagi na zmniejszenie się na przestrzeni ostatnich lat liczby dokonywanych przez naszych klientów wpłat gotówkowych oraz rozwój bezgotówkowych form płatności  należności podatkowych, nie została zawarta kolejna umowa na zastępczą obsługę kasową w mazowieckich urzędach skarbowych.

Analogicznie do rozwiązań przyjętych w woj. mazowieckim, również w innych izbach administracji skarbowej po wygaśnięciu umów na zastępczą obsługę kasową, nie były zawierane kolejne umowy w tym zakresie.  

Z myślą o naszych klientach, prowadzone są obecnie prace, mające na celu wprowadzenie możliwości regulowania należności podatkowych za pośrednictwem Blika.

Na dzień 24 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Skarbowym w Mławie zatrudnionych jest 57 osób – poinformowała st. rew. Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Codziennik pyta dlaczego w urzędzie nie ma kasy, a tymczasem w grudniu ubiegłego roku udostępnił komunikat o likwidacji punktów kasowych w urzędach skarbowych (https://codziennikmlawski.pl/2021/12/22/nie-bedzie-juz-punktow-kasowych-w-urzedach-skarbowych/). Redakcja chyba nie czyta swoich artykułów

Luz
Luz
6 miesięcy temu

Urzędnicy zapominają że są dla obywateli a nie odwrotnie . Stare komunistyczne nawyki tak lubiane przez PiS.

Martin
Martin
6 miesięcy temu

Złota praca wiem bo pracowałem ale nie było kasy na moje stanowisko ale na wycieraczki i nowe auto już tak ,nic nie robią siedzą ,kawy piją ciągle coś jedzą a licytacje to śmiech na sali bo wygrywa przeważnie rodzina kogoś z urzędu ,śmiech na sali poprostu a własne mandaty pod stół i to głęboko ,picie w urzędzie oczywiście też się zdarzało ,dzielenie się zajętym mieniem też 🙂

Bcc
Bcc
6 miesięcy temu
Reply to  Martin

Musiałeś być bardzo cienki skoro nie chcieli Ciebie nawet za najniższą krajową. Mam wrażenie, że odpisujesz swoją pracę i dlatego już nie pracujesz.

bodo
bodo
6 miesięcy temu
Reply to  Bcc

co się ubeku czepiasz napisał to przeczytaj to co tam się wyprawia

Lady
Lady
6 miesięcy temu
Reply to  Martin

Pracowaleś tam chyba 30 lat temu

Docent
Docent
6 miesięcy temu

Coś takiego, do obsługi okienka kasowego zatrudniali firmę zewnetrzną. To tak jak w jednostkach wojskowych do niedawna na bramie był ochraniarz z firmy zewn. zamiast żolnierza. Polska staje na głowie.
Aby tylko wydoić państwówkę.

Malgorzata Radzka
Malgorzata Radzka
6 miesięcy temu

Nie wiem, czy to jest dobry pomysł z likwidacją kas w Urzędzie Skarbowym, wiele osób starszych jest podatnikami w skarbówce, bieganie do firm zewnętrznych /Poczta/ by z powrotem wrócić do US z kwitkiem nie jest komfortowe. Ponadto słowo „Blik” dla wielu to „kosmos”, ale za to uprawnionej policji skarbowej nie brakuje nawet w najmniejszych Urzędach Skarbowych!

Tyt
Tyt
6 miesięcy temu

Akurat policji w urz
skarbowych nie ma, są w Warszawie.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x