Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zasnął w lesie, po przebudzeniu nie wiedział jak trafić do domu


Majowy, pogodny weekend sprzyjał wypoczynkowi na łonie natury. Czasem jednak majówka, przynajmniej dla niektórych miewa zaskakujący finał.


W poniedziałek, 2 maja o godz. po południu przasnyska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o rzekomym rowerzyście, który zasłabł w lesie w Opaleńcu. Później okazało się, że na numer alarmowy zadzwonił sam „poszkodowany”.

Policjantom, którzy zjawili się na miejscu 38-letni mężczyzna oświadczył, że po spożyciu alkoholu zasnął w lesie, a po przebudzeniu nie wiedział, jak wrócić do domu i dlatego zadzwonił na numer alarmowy.

W takich przypadkach warto przypomnieć, że według art. 224a Kodeksu Karnego „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x