Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co liczy się przy wyborze mieszkania w Warszawie?


Warszawski rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, w tym pod względem standardu mieszkań. Jednocześnie standard nie jest jedynym kryterium, które należy uwzględnić, kupując lokal. Dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę, poszukując mieszkania w stolicy.

Cena za metr kwadratowy mieszkania

Ze względu na ograniczone środki lub zdolność kredytową przy wyborze miejsca zamieszkania priorytetem jest dla Ciebie cena za mkw.? Dobrym rozwiązaniem będą dzielnice oddalone od ścisłego centrum. Przykładem może być Bemowo.

Pod względem cen nieruchomości Bemowo jest dużo przystępniejsze niż wiele innych dzielnic Warszawy. Co więcej, w ostatnich latach ta część stolicy jest intensywnie rozbudowywana. W rezultacie wybór nie ogranicza się wyłącznie do lokali z rynku wtórnego.

Mieszkania Bemowo z rynku:

  • Pierwotnego – to głównie kameralne osiedla, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom wiele z nich zapewnia nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo
  • Wtórnego – to mieszkania w budynkach, które powstały w różnych okresach, a w ostatnich latach wiele z nich zostało odświeżonych

Jak nie przepłacić przy zakupie mieszkania? Kupując mieszkanie zarówno od dewelopera, jak i osoby prywatnej, możesz negocjować. Przed podjęciem decyzji porównaj nie tylko cenę za mkw. lokalu, ale również koszty okołotransakcyjne.

Infrastruktura drogowa i komunikacja miejska

To kolejne czynniki, które warto uwzględnić, poszukując mieszkania w Warszawie. Nie we wszystkich dzielnicach stolicy działa metro, w innych – jak choćby na wspomnianym Bemowie – stacja zostanie uruchomiona dopiero w najbliższym czasie. To szczególnie istotne, gdy jesteś osobą aktywną zawodowo i do pracy nie dojeżdżasz własnym autem.

Rozważasz zakup mieszkania na nowym osiedlu? Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na infrastrukturę drogową. Często powstaje ona dopiero po oddaniu mieszkań do użytku. Podobnie wygląda kwestia komunikacji miejskiej – bywa, że na nowe przystanki łączące osiedle z najważniejszymi punktami dzielnicy czy centrum mieszkańcy muszą poczekać.

Dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych

Warszawa to największe miasto w Polsce. Po spędzeniu dnia na śródmieściu wiele osób marzy o wypoczynku z dala od zgiełku. Jeżeli czas wolny spędzasz w sposób aktywny, najbliższa okolica osiedla, na którym zamieszkasz, nie będzie Ci obojętna. Pod względem dostępu do terenów zielonych i rekreacyjnych dzielnica Bemowo również prezentuje się atrakcyjnie, gdyż na jej terenie znajdują się:

  • Park Leśny Bemowo – na jego terenie wytyczone zostały ścieżki spacerowe, dostępny jest też plac zabaw dla dzieci i miejsca, w których można rozpalić ognisko
  • Park Górczewska – to kolejne tereny zielone, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród spacerowiczów, biegaczy, jak i rowerzystów

Bemowo zachęca też liczbą obiektów sportowych. Do dyspozycji mieszkańców tej dzielnicy są m.in. kompleksy sportowe, pływalnia i liczne boiska – głównie do gry w piłkę nożną.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, poszukując mieszkania w Warszawie? Jeżeli planujesz założenie rodziny, uwzględnij ofertę edukacyjną. Istotne są nie tylko przedszkola czy szkoły, ale także dostęp do placówek, w których Twoje dziecko będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania.

 

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x