Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze [Fotorelacja]


Niepodległość nie jest dana raz na zawsze i na wieczną rzeczy pamiątkę – do takiej refleksji nawoływał pod mławskim Dębem Niepodległości  senator Jan Maria Jackowski, odwołując się do historii zarówno tej ponad dwustuletniej jak też i współczesnej podczas miejskich uroczystości  Święta Narodowego Trzeciego Maja.


Miejskie uroczystości  Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przemaszerowali za  Mławską Orkiestrą Dętą do miejskiego parku, gdzie pod Dębem Niepodległości odbyła się druga, oficjalna część uroczystości. Głos zabrali poseł Anna Cicholska, senator Jan Maria Jackowski, starosta Jerzy Rakowski i burmistrz Sławomir Kowalewski.

Tradycyjnie już wiązanki kwiatów pod Dębem Niepodległości złożyły przybyłe delegacje, a uroczystość zakończył krótki koncert w wykonaniu Mławskiej Orkiestry Dętej.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x