Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Taką decyzję podjęli posłowie 20 lutego 2004 roku uchwalając zmianę ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.


Wybór daty na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkowy, właśnie  2 maja żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie Siegessäule w Berlinie, co w praktyce oznaczało zakończenie działań wojennych w Europie podczas II wojny światowej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Święto to ma rozkrzewiać wiedzę o polskiej tożsamości i o symbolach narodowych.

W tym dniu warto przypomnieć sobie zasady prezentowania flagi Polski oraz barw narodowych – służy temu opracowany w MSWiA miniprzewodnik „Biało-Czerwona”:

„Biało-Czerwona”.pdf

Zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu do wywieszenia flag narodowych na swoich posesjach.

 

 

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wołają z grobów
Wołają z grobów
7 miesięcy temu

I pewnie obok banderowskie ścierwo powieszą

UsejTheBolt
UsejTheBolt
7 miesięcy temu

Nie wiem czy wyrażanie w ten sposób obaw wynika z zatroskania o losy kraju , czy wynika z innych aspektów np. jakiś objaw chorobowy. Też zwróciłem uwagę na ten fakt i żadnej flagi innej niż Polskiej nie uświadczyłem. Jestem jak najbardziej za cenzurą prewencyjną tego typu wpisów co było jakiś czas temu przewidywane a co stało się faktem np. w realu24 a wyjdzie z dobrem dla obydwu stron.

Patryk Wróblewski
Patryk Wróblewski
7 miesięcy temu

Przez te j.bane wrony się pogubiłem. Nie wiem co będzie ale już napewno nie na tym portalu. Doszedłem po kres cierpliwości. Szkoły profesjonalnej muay thay czy kick boxingu ode mnie już nie będzie. The End z mojej strony dziękuję. I nie pozdrawiam.☺

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x