Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 maja wzmożony ruch kolumnowy samochodów wojskowych na terenie kraju. Wojsko apeluje o rozwagę


Przez miesiąc, począwszy od 1 maja, polskimi drogami przejadą kolumny pojazdów wojskowych. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych apeluje o niepublikowanie zdjęć i informacji na temat przebiegu ćwiczeń.

– Od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia #SiłyZbrojneRP – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.


W ramach ćwiczeń do końca maja na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych na terenie województwa mazowieckiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego odbędzie się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Przejazd będzie traktowany przez uczestników ćwiczeń jako trening przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, a także koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

– Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi – dodaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojsko Polskie apeluje także do społeczeństwa, aby chroniło dane i nie publikowało w internecie informacji oraz zdjęć związanych z ćwiczeniami.

– Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – apeluje.
j.b.
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ap sajd down
Ap sajd down
1 rok temu

Powinni napisać prosimy p publikowanie i podawanie lokalizacji wtedy przekorny naród zrobił by na odwrót.
A tak- wiadomo co będzie:-)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x