Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Portrety i martwa natura w „13”


Galeria „13” zaprasza na finisz wystawy malarskiej Emilii Byłeń z Białut pt. „Finezyjne oblicze realizmu”, który odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2022r. o godzinie 1800 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.


Materiał wystawy obejmuje kilkanaście prac wykonane różnymi technikami, o różnej tematyce z naciskiem na portrety i martwą naturę. Dominuje w nich głównie rysunek i farby akrylowe. Wystawa jako całość robi niesamowite wrażenie poprzez wielkość prac i staranność wykonania oraz dojrzałość artystyczną.

Emilia Byłeń – szkołę podstawową ukończyła w Iłowie, obecnie uczennica 1 LO w Mławie. Od najmłodszych lat rysowała krajobrazy i postacie z bajek. Później za namową siostry zaczęła tworzyć postacie ze świata fantasy. Następnie była 4-letnia przerwa. Do rysowania powróciła z początkiem pandemii i trafiła pod skrzydła p. Anny Pietruś-Bral, przy której w bardzo szybkim tempie rozwinęła swój talent, co zaowocowało większymi formami wyrazu i wykorzystaniem wielu użytecznych technik. Jej konikiem są portrety. Jak sama mówi, od zawsze fascynowała ją ludzka różnorodność. Każdy człowiek jest wyjątkowy, posiada konkretne charakterystyczne cechy i za każdym starała się to uchwycić. Jej największym osiągnieciem jest zdobycie 3 miejsca w konkursie interpretacji plastycznej wiersza Cypriana Kamila Norwida organizowanym przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Swoje prace wcześniej prezentowała w szkolnej bibliotece LO. Obecnie wszystko co robi podporządkowuje zdaniem egzaminów na Akademii Sztuk Pięknych i chce zostać profesjonalną malarką. W wolnych chwilach czyta książki fatasy i słucha współczesnej muzyki pop-rock.

W czasie spotkania będziemy mogli bliżej poznać Emilkę, jej twórczość i inne osiągniecia, zaś o oprawę muzyczną zadba Wiktoria Adamkowska a kilka swoich wierszy przeczyta Emilia Graczyk. Nie zabraknie także konkursów i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać do 7 maja 2022r.

To warto zobaczyć – poleca Janusz Dębski opiekun Galerii „13” .

Miejsce przyjazne kulturze i ludziom.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Wow jaki talent! Niesamowite, brawo

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x