Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ministerstwo Zdrowia: Certyfikat covidowy po trzeciej dawce bezterminowy


Resort zdrowia poinformował o zmianie ważności certyfikatu covidowego dla osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki. Od wtorku jest on bezterminowy.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia w rozmowie z Polską Agencją Prasowa poinformował, że obowiązujący w Polsce unijny certyfikat covidowy, dla obywateli, którzy przyjęli trzecią przypominającą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 jest ważny bezterminowo.


Przypomnijmy, że do chwili obecnej ważność certyfikatu wynosiła 270 dni.

– Ponieważ nie ma rekomendacji w sprawie czwartej dawki, poza osobami powyżej 80 lat oraz tych, z obniżoną odpornością, zapadła decyzja o bezterminowej ważności certyfikatu w Polsce – informuje rzecznik.

Podjęta decyzja ma obowiązywać od wtorku. Podobną informację zamieścił także Adam Niedzielski, minister zdrowia we wtorkowym komunikacie na Twitterze.

– W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest już bezterminowy. Jednocześnie przypominam, że UCC dla dzieci do 18. roku życia jest bezterminowy w całej UE – napisał szef resortu.

 

autor: j.b. infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x