Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat Mławski realizuje program „Opieka Wytchnieniowa”Powiat Mławski w roku 2022 przystąpił do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2022, który finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Na realizację Programu w 2022 roku Powiat Mławski otrzymał dofinansowanie w wysokości 160 800 zł, całkowita wartość  realizacji programu  to 160 800 zł.

Program „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2022, kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniem równoważnym, zgodnie z art. 5 i art 62 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Program zapewnia wsparcie w zakresie usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego oraz pobytu całodobowego. Usługi opieki wytchnieniowej  realizowane będą w Powiatowym Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym w Mławie.

Celem programu jest odciążenie opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Informację na temat realizacji Programu można uzyskać w Powiatowym Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym w Mławie pod numerem telefonu 23 680 60 33.

autor: Powiatowe Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x