Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Lustereczko, powiedz przecie…”


Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z policjantami Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariuszami IV Referatu Prewencji w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali kolejnej hurtowni nielegalnych fajeczek. Wspólne działania służb doprowadziły do zatrzymania 52-latka z powiatu płockiego i ujawnienia ponad miliona sztuk białoruskich papierosów.


14 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie wspólnie z kolegami CBP i KAS ujawnili w busie, który wjeżdżał na posesję w powiecie płockim 220 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Następnie przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.

Z pozoru było to zwykle lustro i ściana z cegły. Ciekawscy funkcjonariusze odkryli za nimi tajemnicze drzwi, prowadzące do hurtowni nielegalnych papierosów. Tam znaleziono jeszcze ponad po miliona sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, oczywiście bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. W tym samym czasie, druga grupa funkcjonariuszy przeszukała kolejną posesję wykorzystywaną przez hurtownika. 52- latek w pomieszczeniach gospodarczych trzymał 386 500 sztuk białoruskich papierosów.

Łącznie na dwóch posesjach i w busie ujawniono 1 128 000 sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna z powiatu płockiego odpowie za nabywanie, przewożenie i przechowywanie nielegalnych papierosów wartych ponad 830 tys. zł.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

źródło: www.wm.strazgraniczna.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x