Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przybyło drzew w Mławie. Wyrosną koło Środowiskowego Domu Samopomocy


Międzynarodowy Dzień Lasów obchodzony w marcu oraz kwietniowy Dzień Ziemi podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie połączyli w jedno i upamiętnili w bardzo pożyteczny sposób.


Wraz ze specjalnie zaproszonym na taką okazję gościem – Jackiem Szlachtą – leśniczym Leśnictwa Dunaj w Nadleśnictwie Ciechanów i zarazem radnym powiatowym, wsadzili w pobliżu Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego kilka drzewek gatunków iglastych.

Zanim jednak zasadzono sadzonki, leśniczy Szlachta opowiedział o wiosennych pracach wykonywanych w lesie, wplatając do opowieści wiele ciekawostek.

Jak się okazało podczas najważniejszej czynności, sadzenie drzewek nie jest wcale takie trudne i okazuje się że można przy tym nawet pożartować. Na zakończenie Jacek Szlachta zaprosił podopiecznych ŚDS  na wycieczkę do lasu. Ponieważ w lasach są wyznaczone specjalne miejsca do biwakowania, to może  uda się wybrać na noc świętojańską nad Łydynię?

red.

fot. ŚDS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
RX4H
RX4H
10 miesięcy temu

a ile ubyło?

Mławianin
Mławianin
10 miesięcy temu
Reply to  RX4H

Na Osiedlu Młodych przydałyby się nowe nasadzenia. Spółdzielnia dawno już nic nie posadziła a ubytki są duże. Część drzew, krzewów usunięto przy wykopach, część przewróciły wichury a wiele po prostu uschło. Zarządzie Zawkrza do dzieła… Jak będzie potrzeba to pomożemy…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x