Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianin wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu WokalnegoWręczeniem nagród i koncertem laureatów zakończył się X Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zdzisława Skwary, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Mławie. Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Tadeusza Pszonki wyłoniło najlepszych wokalistów w dwóch kategoriach: Uczniowie Szkół Muzycznych i  Absolwenci Uczelni Muzycznych. W tej ostatniej kategorii pierwsze miejsce zajął wychowanek mławskiej szkoły muzycznej Filip Rutkowski, obecnie student AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

I etap konkursu w formie zdalnych przesłuchań odbył się 10 kwietnia 2022 r.. II i III etap odbyły się już stacjonarnie w dniach 20-23 kwietnia w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie.  Tradycyjnie, przed koncertem laureatów na scenie PSM w Mławie, najlepsi wokaliści zaprezentowali się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Nagrania filmowe z II etapu konkursu na profilu facebookowym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie.

Laureaci konkursu:

Kategoria: Uczniowie Szkół Muzycznych:

Bartłomiej Mazurek – I nagroda (KLO im. bł. B. Markiewicza – Marki)

Ernest Tymczyszyn – II nagroda (SM I i II st. im. T. Szeligowskiego – Lublin)

Maria Wajzer – III nagroda (ZPSM im. F. Chopina – Warszawa)

Karolina Bielecka – wyróżnienie (PSM I i II st. im. S. Moniuszki – Jelenia Góra)

Kategoria: Studenci i Absolwenci Uczelni Muzycznych:

Filip Rutkowski – I nagroda (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Mateusz Ługowski – II nagroda (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Aneta Strzelecka – III Nagroda (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Wiktoria Nowak – wyróżnienie (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Roksana Korban – wyróżnienie (AM im. F. Nowowiejskiego – Bydgoszcz)

Adrian Janus – wyróżnienie (AM im. K. Szymanowskiego – Katowice)

Warto tu dodać, że Filip Rutkowski był już laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie im. Zdzisława Skwary w kategorii Uczniowie Szkół Średnich Muzycznych.

Nagrodę Specjalną prof. dr. hab. Tadeusza Pszonki – Dyrektora Artystycznego 55. Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w postaci udziału w jednym z koncertów festiwalowych w sierpniu 2022 – otrzymał Mateusz Ługowski (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
otco
otco
1 rok temu

jak ja nie cierpie ludzi z mławy

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  otco

Jak ja nie cierpię ludzi robiących błędy ortograficzne i zaczynających pisać zdanie oraz nazwy miejscowości małą literą.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x