Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kosmiczne ceny na przetargach. Co dalej z przebudową ulicy Studzieniec?


fot. ilustracyjne


Miasto unieważniło pierwszy przetarg na rozbudowę ulicy Studzieniec. Powodem unieważnienia nie był brak ofert. Przeciwnie wpłynęły trzy, ale każda z nich drastycznie przekracza zaplanowane przez miasto środki. Najtańsza o około 90 procent, najdroższa o prawie 150 proc.

Unieważnieniem i ogłoszeniem kolejnego, zakończyło się pierwsze postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy rozbudowy ulicy Studzieniec  na odcinku od ul. Napoleońskiej do skrzyżowania z ulicami Piekiełko, Krajewo i Podborną. Najtańszą ofertę 9,31 mln zł złożyła miejska spółka – Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe. Kolejne oferty wpłynęły od Przedsiębiorstwa Budowy Dróg I Mostów w Mińsku Mazowieckim i firmy Strabag w Pruszkowie i opiewały odpowiednio na 11,766 mln zł i 12,272 mln zł. Jak się jednak okazało, najtańsza oferta miejskiej spółki MPDM z powodów braków została odrzucona. W kosztorysie miasto zaplanowało na tę inwestycję kwotę 4,95 mln zł.

– Jak widać z tych ofert, ale rekomenduję, żeby poczekać, w związku z tym nie wnioskowałem o żadne zmiany w uchwale budżetowej – trzeba będzie dołożyć pieniądze do tego zadania. Proszę zobaczyć jaki to wzrost kosztów. Pięć milionów wartość kosztorysowa zadania i proszę zobaczyć, prawie 5 mln trzeba dołożyć do tego zadania – powiedział burmistrz Sławomir Kowalewski na wczorajszej sesji rady miasta.

W obecnej sytuacji burmistrz Kowalewski rozwiał też nadzieje na to, że w Mławie uda się z zapowiadanej 45- milionowej nadwyżki dokonać wielu inwestycji.

– Zestawiając to z kwotą 45 mln wolnych środków z lat poprzednich przewidywaliśmy, że zrobimy bardzo dużo inwestycji. Niestety sytuacja na rynku pokazuje, że tak się nie stanie  – powiedział Kowalewski.

Na rozstrzygnięcie drugiego przetargu trzeba poczekać do co najmniej 6 maja, kiedy to mija termin składania ofert. Wówczas będzie wiadomo o ile miasto musi zwiększyć zaplanowane środki, aby inwestycja doszła do skutku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Najpierw to trzeba dokonać wyceny robót po cenie rynkowej uwzględniając inflację przynajmniej na koniec roku a nie wyceniać roboty według stanu pieniędzy na danym paragrafie budzetu. To tak jakbym mialv10 tys. I chciał kupić samochód za 50 tys. A później bym mówił że nie da rady kupić bo wszyscy mają za drogie samochody

kasia
kasia
1 rok temu

Trzeba było robić remonty ulic wcześniej i remontować obiekty. Przede wszystkim pozyskiwać kasę. W Ciechanowie Kosiński zrobił remonty najwazniejszych ulic od razu tj. Mleczarskiej, Sienbkiewicza, Niechodzkiej, Mazowieckiej, 17 stycznia, Granicznej, Widnej, Lęsnej, Gruduskiej teraz robi Asnyka, mase małych ulic. Oświetlenie wymienił wszystkie. Baseny kryty i odkryty zrobiony. Krubin też. Koszty dają sie we znaki też w Ciechanowie. Do Krubinku Kosinski tez dołożył 1 milion. Przebudowa Fabryczna tez beda olbrzymie koszty pewnie z 10 baniek. No ale mówi że zrobi.Teraz buduje 2 bloki komunalne na 100 razem mieszkań. 84 juz zrobione wcześniej no i od 2023 na 64 mieszkania bloki komunalne na opinogórskiej.

Rycerz
Rycerz
1 rok temu
Reply to  kasia

Kosińskiemu (PSL) pomaga Marszałek Województwa Maz. A. Struzik (także z PSL).
A odnośnie budynków komunalnych to nie powinno się ich budować bo to największa niesprawiedliwość społeczna. Powinni wynajmować je tymczasowo a mieszkają całe życie, nawet ci, którzy zostają dyrektorami i biznesnenami. Ludzie harują całe życie i biorą kredyty na własne M a ci z komunałek mają to za darmo a ich dzieci dziedziczą to cwaniactwo.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Rycerz

A Kowalewski to przecież PiS nie mógł d.. ruszyć

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonim

Kowalewski sam nie wie do jakiej partii należy— raczej ustawia się zgodnie z wiejącym wiatrem zmian !!! — a żeby pomóc PIS w RADZIE POWIATU–to dwóch jego Radnych głosowało za PIS, NO I JEST starosta RAKOWSKI, a Radni Kowalewskiego dostali awanse— ZEJER JEST v-ce Burmistrz, a Jankowski SEKRETARZ GMINY WIECZFNIA !!!—- no szef Mławskiego PIS Kiełbiński, zostal dyr. OGÓLNIAKA —-

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Rycerz

— A cóż stało na przeszkodzie aby MŁAWIE TAKŻE POMAGAŁ MARSZAŁEK STRUZIK ???— tak to jest jak mławskim notablom, nie odpowiadało to że w STAROSTWIE RZĄDZI WOJNAROWSKI Z PSL—NO TO PISOWCY, SOBIE ZMIENILI NA SWOICH , Poustawiali się na stołkach tak w STAROSTWIE JAK I W URZĘDZIE MIASTA— I nie pozwolili aby rządzili przedstawiciele PSL—- i mamy to co mamy. Marszałek Struzik pomaga i słusznie działaczom PSL, jak widać w Ciechanowie się to sprawdza !! a w Mławie– a w Mławie mamy towarzystwo wzajemnej adoracji i rządy cwaniaków !!!!

Eryk
Eryk
1 rok temu
Reply to  Rycerz

To tak samo jak przybywajacy do nas ze wschodu- mają podwójne obywatelstwo , a my za , to płacimy- bo pomagamy im . Powinniśmy też mieć możliwość pozyskania obywatelstwa ich, może nam się póżniej odwdzięczą .

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  kasia

Bo w Ciechanowie jest prawdziwy gospodarz–a w MŁAWIE pomocnik DEVELOPERÓW !!!–

Jamm
Jamm
1 rok temu
Reply to  kasia

Zapraszam do Ciechanowa

Ipek
Ipek
1 rok temu

Dlaczego nikt nie pisze że MPDM robi przetarg na dwa nowe autobusy do MKM!

Jolka
Jolka
1 rok temu
Reply to  Ipek

Robi przetarg a wokół autobusy już jeżdżą, bieżnia tartanową cieszymy się kilka miesięcy podczas gdy miasta wokół maje je od lat, obwodnica to samo, kino?, przedszkole? Nas Mławian nie stać na tak wolno działającego Burmistrza na wszystko trzeba czekać dziesiątki lat!!!!?

kot
kot
1 rok temu

z tego co wiem, w całej Polsce renegocjują umowy na budowę dróg, bo wszystko poszło w górę, nawet wzrost pensji minimalnych wpływa na koszty. Pewnie trzeba się powoli przyzwyczajać do drożycny, eko groszek ponad 2x w górę za tonę….

Do burmistrza
Do burmistrza
1 rok temu

Miasto tak bogate, mające tylu biznesmenów, deweloperów powinno sobie radzić bez złudzeń. Te narzekanie i „płacz” burmistrza już są żenujące.
Porada do burmistrza: przeznacz swoją pensję na pomoc Uchodźcom chyba ciebie stać jak nikogo innego!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Do burmistrza

no a przecież mają zdaje się nadwyżkę budżetową na około 40mln.zł, a więc niech nie płaczą. Tyle, że za te pieniądze w poprzednich latach zrobiliby minimum 2 razy więcej niż w tym roku.
Żyd zawsze mówił, że pieniądz w obrocie robi pieniądz, a pieniądz leżący traci swoją wartość, ale jak widać ci z Warszawskiej nie słuchali rad Żyda.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Wiele zadań mogłoby zostać wykonanych, w czasie niskich cen, które przez jakos czas panowały na rynku.
Oczekiwanie, że skumulowanie środków finansowych na czas kampanii wyborczej przyniesie ogromną liczbę wykonanych zadań, a co za tym idzie wiekszą liczbę przeciettch wstęg, było założeniem błędnym.
Wielu specjalistów, ekspertów mówiło o zbliżającej się inflacji, która stopi nagromadzone środki i zmniejszy ich wartość nabywczą.
Zadania należy rozkładać na etapy, a nie na okres przedwyborczy.

Przybyszewski nie nadaje się
Przybyszewski nie nadaje się
1 rok temu

Chociaż raz coś mądrego napisałeś.

Anonim
Anonim
1 rok temu

A ty jak zwykle nic mądrego nie napisałeś.

Beatrycze
Beatrycze
1 rok temu
Reply to  Anonim

A ty lizusie co, rimming stosujesz…

Ewa
Ewa
1 rok temu

I po co było robić po raz kolejny z mieszkańców idiotów? I gadać głupoty o nadwyżce budżetu z niezrealizowanych inwestycji?? Nie miną miesiąc i propaganda padła…. Ile zostało tej nadwyżki teraz 5 mln?? Hahahaha

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu
Reply to  Ewa

Doslownoe jest taj, jak pani napisała. Żadnej nadwyżki nie ma, gdyż pod nazwą tej silnie eksponowanwj nadwyżki, chwytliwego słowa, kryją się niezrealizowane inwestycje

Lol
Lol
1 rok temu

Czym ty się zajmujesz, że piszesz w porze pracy ludzi? Jesteś bezrobotny i ze swoim nieudacznictwem chcesz zostać radnym?

Gent
Gent
1 rok temu

Trzeba nie dać się cwaniakom wyłudzającym pieniądze, którzy sa w zmowie. Trzeba przeczekać aż tego typu firemki wykonawcze upadną z powodu swojej zachłanności. Nam pensje nie wzrosły o 150%. W moim pobliskim sklepie tak próbowano z cenami pieczywa. Stali klienci odeszli , powodu podwyżek i własciciel musiał obniżyć ceny.
Inna sprawa, to tak wychodzi jeśli przetrzymuje się pieniądze żeby trafić z zakończeniem inwestycji przed wyborami, żeby burmistrz przeciął wstęgę tuż przed wyborami.

Bcc
Bcc
1 rok temu

Dlaczego pan burmistrz nie zdziwił się nad swoją prawie 100% podwyżką ? Uważa, że inni powinni pracować za miskę ryżu ? Dobry gospodarz natychmiast inwestuje pieniądze a nie trzyma na koncie, bo po co ? Potrzeb jest dużo

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Innego wyjscia z tej sytuacji nie ma, jak dołożyć te pieniądze do przebudowy ulicy Studzieniec. W końcu wielu mieszkańców czeka, od wielu lat, na realizacje tego zadania.

Last edited 1 rok temu by Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Przybyszewski nie nadaje się
Przybyszewski nie nadaje się
1 rok temu

Takich ulic jest wiele w Mławie. Zobaczymy z czego będziesz brał na tego typu inwestycje jak (być może) zostaniesz radnym. Może zaczniesz rozdawnictwo na kredyt jak PiS.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Narazie radnym nie jestem, a i tak szukam rozwiazan. Po drugie – jeśli popada się w zależność od kogoś, kto sponsoruje kampanię wyborczą, to ta osoba żąad uregulowania sponsoringu wyborczego od osoby, krora te wybory wygrała.

Gicz
Gicz
1 rok temu

Nie ma na to żadnego dowodu.

Ewa
Ewa
1 rok temu

A miało być tak pięknie, czas na zmiany….

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Ewa

I to jest efekt Polskiego MŁAWSKIEGO ŁADU właśnie miało być tak pięknie, Burmistrz się zdziwił, a można wiedzieć czemu –jak była możliwość robić ulicę po dużo mniejszych cenach, to najważniejsze dla Burmistrza było realizować na życzenie DEVELOPERA chodniczki i ulice z kostki oraz zakładać światła na Wymyślinie , !!!! Masz rację KAMIL, nie ma innego wyjścia jak robić to co się ludziom przez lata obiecywało !!! a dalsze zastanawianie się Włodarza może przyniesć odwrotne skutki i może być jeszcze drożej !!

Stefan
Stefan
1 rok temu
Reply to  z bliska

Światła na ul. Wymyślin poprawiły bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszych. Były konieczne. Wcześniej zdarzały się co chwila wypadki kolizje. To nie była inwestycja dla dwwelopera tylko dla naszego życia i zdrowia. Przejeżdżam tam codziennie więc dostrzegam jaka to jest różnica w bezpieczeństwie użytkowników dróg.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Stefan

Ten kit i pochwały dla dobrych decyzji możesz wciskać tym którzy nie znają tematu, ja także jeżdze Wójtostwem, — i nie jest tak jak piszesz, a kolizję są rzadkością, wycięte drzewa nad Seraczem, i na czas budowy zmiany znaków z pierwszeństwem, to dla kogo były ???

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x