Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jakie atrakcje przygotowane są na pierwszy majowy weekend?


Pierwszy majowy weekend to pięć dni wypełnionych atrakcjami dla mieszkańców i turystów. Na koncertach w Ciechanowie wystąpią m.in. Marcin Wyrostek, Mateusz Ziółko czy orkiestra symfoniczna. Zaplanowane zostały warsztaty dla dzieci, seniorów, rodzinna gra terenowa, wernisaż, zawody strzeleckie. Na placu przed ratuszem pojawią się Food Trucki.


29 kwietnia (piątek) o godz. 19.30 na otwarciu sezonu wiosenno-letniego, w tym ogródka letniego przy Kawiarni W18 wystąpi Marcin Wyrostek – jeden z najbardziej rozpoznawalnych akordeonistów w Polsce. Muzykowi towarzyszyli będą: Mateusz Adamczyk (skrzypce), Piotr Zaufał (bas) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne). Projekt COLORIAGE to kwartet instrumentalny, którego styl charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami, jakie daje jazzowa improwizacja. Na scenie zaśpiewa też Łukasz Juszkiewicz i zagrają utalentowani uczniowie klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Ciechanowie.

Tego samego dnia o godz. 15.00 w Klubokawiarni W18 organizowane będą warsztaty wokalne dla seniorów. Zajęcia z emisji głosu dla mieszkańców Ciechanowa poprowadzi prof. dr hab. Iwona Wiśniewska–Salamon. O godz. 18.00 w kawiarni odbędzie się też wernisaż wystawy prac Anny Kurowskiej-Zbrzeznej – członkini Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, nauczycielki Technikum Architektury Krajobrazu w Gołotczyźnie, projektantki ogrodów i zieleni publicznej.

O godz. 14.00 w piątek (29 kwietnia) na placu Jana Pawła II rozpocznie się majówkowy Zlot Food Trucków. W kolejnych dniach (30 kwietnia – 3 maja) smakołyków z różnych stron świata i kraftowego piwa będzie można spróbować od godz. 11.00. Przygotowane będą też atrakcje dla najmłodszych.

W sobotę (30 kwietnia) COEK Studio zaprasza mieszkańców i turystów na rodzinną grę terenową „Za Zieleń!”. Chętni mogą przyłączyć się do niej o godz. 10.00. Instrukcje będą dostępne na fanpageu COEK Studio.

W Parku Nauki Torus pod wieżą ciśnień rozpoczną się dwudniowe pokazy i wystawy modelarskie, organizowane przez Stowarzyszenie Ciechanowski Klub Modelarski. 30 kwietnia i 1 maja będzie można podziwiać wykonane w całym kraju modele pojazdów gąsienicowych historycznych oraz współczesnych. Dla dzieci przygotowany zostanie tor przeszkód, na którym będą mogły spróbować swoich sił w kierowaniu modelami.

1 maja (niedziela) w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Kamienicy W18 będzie można wziąć udział w otwartym spotkaniu poświęconym tematyce unijnej. Szczegóły na stronie www COEK Studio.

Następnie o godz. 18.00 w Kawiarni W18 zagra Jarek Michaluk Trio. Oprócz lidera, grającego na kontrabasie, w skład zespołu wchodzą: pianista Paweł Odoszewski i Kacper Majewski, grający na perkusji. Artyści zaprezentują różne formy: od ballady jazzowej, funky, bluesa, poprzez swing czy bossa novę, aż po elementy transowe.  

2 maja (poniedziałek) od godz. 10.00 na nowej strzelnicy przy ul. 17 Stycznia 56 odbędą się zawody organizowane przez TKKF „Promyk” przy współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów. Konkurencje, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, obejmą strzelanie z pistoletu pneumatycznego. W zawodach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zapisy do końca kwietnia są przyjmowane pod numerem tel. 668 316 071.

Największe wydarzenie muzyczne tegorocznej majówki w Ciechanowie odbędzie się na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich 2 maja o godz. 20.00. Organizowany w Dniu Flagi „Koncert dla miłości i pokoju” będzie okazją do wysłuchania znanych arii operowych i piosenek z repertuaru polskiego i międzynarodowego. Na scenie wystąpią soliści: Marcin Januszkiewicz, Voytek Soko Sokolnicki i Mateusz Ziółko, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury pod dyrekcją Bernarda Chmielarza.

3 maja (wtorek) o godz. 10.30 przed pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej (plac T. Kościuszki) zorganizowane zostaną miejskie uroczystości obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 11.30 w kościele św. Tekli odbędzie się Msza św. za Ojczyznę.

Na zakończenie majówki (wtorek, 3 maja) o godz. 18.00 w Klubokawiarni W18 wystąpi Red Heels – żeński duet smyczkowy, który łączy świat klasycznych instrumentów z muzyką popową, rockową, elektroniczną i tańcem.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Remo
Remo
1 rok temu

Jest bujaczka na Kopernika to niech mławianie się bujają.
Można i tak.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Przepraszam, czy to codziennik ciechanowski czy jednak mławski?

Last edited 1 rok temu by Anonim
z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonim

Zasadne pytanie –Pan KLICKI, SAM JUŻ NIE WIE GDZIE SIĘ WCISNĄĆ.– ALE JEST TAKŻE PRZASNYSZ — TO NOWY KANDYDAT NA MŁAWIANINA ROKU 2022

z bliska
z bliska
1 rok temu

— A CO BĘDZIE W MŁAWIE ???—NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĄ BO JUŻ DNIA 23.04. 2022 BĘDZIE WRĘCZENIE TYTUŁU MŁAWIANINA ROKU !!!—A w pozostałe dni będą spotkania z MŁAWIANINEM ????? —A w pozostałe dni mławianie zorganizują sobie sami imprezy !!!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x