Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy można dokupić ubezpieczenie AC do OC?Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Część osób, w miarę upływu czasu, chciałoby rozszerzyć zakres ochrony. I ty zastanawiasz się, czy można dokupić AC do OC? Sprawdź, czy towarzystwa ubezpieczeniowe dają taką możliwość.

Nie da się ukryć, że polisa OC nie daje właściwie żadnej ochrony sprawcy zdarzenia drogowego. Musi on z własnych środków pokryć koszty naprawy własnego uszkodzonego auta. W takiej sytuacji przydaje się więc autocasco – ubezpieczenie dobrowolne, w ramach którego ubezpieczyciel zobowiązany jest do likwidacji szkody powstałej z winy sprawcy.

Dlaczego nie wszyscy kierowcy decydują się na AC?

Chociaż ubezpieczenia AC zapewnia bardzo szeroki zakres ochrony, nieliczni kierowcy decydują się na taką polisę. Dlaczego? Chodzi o koszty – cena autocasco jest znacznie wyższa w porównaniu z ceną ubezpieczenia OC.

Warto jednak, jeszcze przed wykupieniem polisy obowiązkowej, zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Dokupienie AC do OC w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej nie zawsze będzie możliwe.

Rozszerzenie podstawowej ochrony samochodu o AC – czy to możliwe?

Zastanawiasz się, czy można dokupić AC do OC? Takie pytanie zadaje sobie wielu kierowców, których po pewnym czasie nachodzi refleksja, że jednak trzeba było rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Okazuje się, że dokupienie AC do OC jest możliwe, aczkolwiek wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Na pewno trzeba liczyć się z tym, że dodatkową polisę będzie można wykupić wyłącznie w tym towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym obowiązuje OC. Kierowca nie ma więc żadnego wyboru – musi zgodzić się na zaproponowaną stawkę. W praktyce najczęściej oznacza to konieczność zapłacenia wyższej kwoty w porównaniu do kwoty ubezpieczenia OC i AC wykupywanych w ramach tej samej umowy.

Po jakim czasie od wykupienia OC można rozszerzyć ochronę o AC?

Możliwość dokupienia AC do OC jest kwestią całkowicie indywidualną – zależną od wewnętrznej polityki danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektórzy ubezpieczyciele odmawiają rozszerzenia ochrony, jeśli od podpisania umowy na polisę OC minęło zbyt wiele czasu.

Za przykład może posłużyć Uniqa – w tym przypadku kierowca może wykupić AC wyłącznie wtedy, gdy od podpisania umowy na OC nie minęło więcej niż 30 dni. W Link4 czas ten został wydłużony do 2 miesięcy. Natomiast w Allianz dokupienie AC będzie możliwe wyłącznie po bezpośrednim kontakcie z ubezpieczycielem.

Wykup OC i AC, by zaoszczędzić

Chociaż dokupienie AC do OC jest możliwe, bywa to dość problematyczne. Aby uniknąć dodatkowych formalności, warto od razu zdecydować się na obie polisy komunikacyjne. Gdy wcześniej porównasz dostępne oferty, uda ci się dotrzeć do ubezpieczeń wpisujących się w twoje oczekiwania finansowe.

Nie lubisz przepłacać i chcesz poczynić oszczędności? Sprawdź kalkulator OC/AC online i kup ubezpieczenie Autocasco z rankomat.pl. Jest to polecany ubezpieczeniowy serwis porównywarkowy, za pośrednictwem którego znajdziesz pakiet polis komunikacyjnych na korzystnych warunkach finansowych – z opcją rozłożenia płatności nawet na 12 miesięcznych rat.

 

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
daroniz
daroniz
1 rok temu

fajne oferty ubezpieczeń są w mpay (a jak kto jeździ to i etoll fajny)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x