Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto pamięta jeszcze tradycyjne, wielkanocne karty pocztowe?


Żyjemy w świecie smartfonów i komputerów, które teraz dominują jako narzędzia komunikacji. Oczywiście sieć internetowa pełna jest gotowych kart świątecznych z grafiką i treścią, nie potrzeba więc dużego wysiłku, by wysłać komuś życzenia np. wielkanocne.

Nieco inaczej było z kartami świątecznymi. Tam pozostawione bez zadruku miejsce wymagało aby osobiście skreślić kilka zdań świątecznych życzeń. Co prawda potem karty też ewoluowały i pojawiały się wydrukowane już z treścią standardowych życzeń, ale i tak do dzisiejszych czasów obyczaj wysyłania świątecznych kart przetrwał w naprawdę szczątkowej formie.

Przy okazji tych świąt chcemy zaprezentować część zbiorów kart pocztowych z lat 60/70 rysowanych przez znanych ilustratorów nadesłanej do redakcji przez czytelniczkę. Przyznajcie jednak, że te stare karty mają w sobie taki dyskretny urok. zapraszamy do galerii

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zajączkowa
Zajączkowa
11 miesięcy temu

Zaprojektowane przez znanych artystów rysowników, piękne. Teraz to perełki.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x