Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Groby Pańskie 2022 w mławskich parafiach


Już od godzin wieczornych Wielkiego Piątku wierni czuwają przy Grobach Pańskich i adorują Najświętszy Sakrament. Nawiedzanie symbolicznego Grobu Pańskiego trwa również w Wielką Sobotę, aż do Rezurekcji. Często w kościołach oprócz wiernych przy grobie wartę trzymają strażacy, harcerze, ministranci i inne grupy parafialne. Warta stanowi nawiązanie do ewangelicznego przekazu, z którego dowiadujemy się, że miejsca złożenia ciała Jezusa pilnowali rzymscy żołnierze. Również w mławskich parafiach corocznie przygotowywany jest wystrój Grobu Pańskiego. A tak wyglądały tegoroczne dekoracje w mławskich parafiach.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x